کفپوش بتنی

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1397/05/21

کفپوش بتنی

بتن

بتن یکی  از مصالح ساختمانی ست که در صنعت ساخت و ساز کاربرد بسیاری دارد. از بتن هم در دکوراسیون داخلی و هم در نمای بیرونی ساختمان استفاده میشود. دلیل اصلی استفاده از بتن در ساختمان سازی در دسترس بودن مواد اولیه و قیمت مناسب آن است. امروزه با پیشرفت تکتولوژی و فناوری نانو گامی موثر در تولید بتن برداشته شده و این ماده را به متریالی سبک با مقاومت بالا تبدیل نموده که نه تنها باعث کاهش وزن ساختمان میشود بلکه طول عمر بنا را نیز افزایش میدهد.

کفپوش بتنی

بتن به ترکیبی گفته میشود که از مخلوط سنگریزه های صخره ای و گرانیتی, چسباننده سیمانی (سنگ آهک, سولفات کلسیم) و آب ساخته میشود. در گذشته بتن بیشتر برای زیرسازی کف ساختمان مورد استفاده قرار میگرفت اما امروزه استفاده از آن به عنوان کفپوش در ساختمان های نوساز رواج یافته است. کفپوش بتنی به دلیل مقاومت بسیار بالا در مکان های مختلف از جمله اتاق نشیمن, پارکینگ ها, سالن های ورزشی و غذاخوری, سرویس بهداشتی, حمام و… مورد استفاده قرار میگیرد.

کفپوش بتنی دارای مزایایی است که در زیر شرح داده شده است:

  • کفپوش بتنی در طرح ها و رنگ های متنوع وجود دارد.
  • بتن مقاومت بالایی دارد و به راحتی دچار خراشیدگی و آسیب نمیشود.
  • کفپوش بتنی گرما را جذب میکند و نقش موثری در کاهش هزینه های مربوط به مصرف انرژی ایفا میکند. استفاده از این کفپوش ها باعث گرم شدن کف اتاق میشود.
  • مراقبت از کفپوش بتنی بسیار راحت است. این کفپوش با تی مرطوب و مواد شوینده تمیز میشود.

رنگ بتن

در رنگ آمیزی کفپوش بتنی از رنگ های اکریلیک و رنگ های اسیدی استفاده میشود. رنگ های اسیدی در بافت بتن نفوذ کرده و بعد از انجام واکنش, جزئی از بتن میشوند. این نوع رنگ دوام و پایداری بالایی دارد و به مرور زمان کمرنگ یا پوسته پوسته نمیشود. رنگ های اکریلیک بر پایه آب هستند و با بتن واکنش نمیدهند. این نوع رنگ سطحی شفاف و براق ایجاد میکند و نمایی مانند استیل به ارمغان می آورد

 

سایر مقالات
تقسیم بندی بتن
تقسیم بندی بتن
بتن ترکیبی است از ماسه، شن و سیمان که پس از مخلوط شدن با آب در طول چند ساعت شروع به سفت شدن می کند. با تغییر نسبت سنگدانه های ریز (ماسه)، درشت (شن)، سیمان و آب، مقاومت و کارایی بتن تغییر می کند. مقدار آبی که برای مخلوط کردن یک حجم معین بتن به کار می رود با نسبت آب به سیمان w/c تعیین می شود که بر این پایه هر چند نسبت w/c کوچکتر باشد، بتن مقاومت بیشتری خواهد داشت (با فرض اینکه بتن به خوبی متراکم شده باشد.)
ادامه مطلب
روش های طراحی  GFRC
روش های طراحی GFRC

در ایالات متحده تاکنون تنها روش های طراحی پانل های دیوار مخلوط های AR-GFRC توسعه یافته است. سطوح تنش طراحی بر مبنای پیش بینی خصوصیات دراز مدت تعیین می شود. هیچ روش طراحی قطعی ای برای مخلوط های GFRC وجود ندارد تا بتوان از طریق آن  حفظ شدن ممکن مقاومت در دراز مدت را  حساب کرد. تا به امروز روش هایی که برای طراحی پانل های AR-GFRC استفاده می شده برای پانل های P-GFRC نیز کاربرد داشته است.

ادامه مطلب
آشنایی با تخریب کننده بتن یا همان کتراک
آشنایی با تخریب کننده بتن یا همان کتراک

تخریب کننده KATROCK یک ماده تخریبی بدون صدا و بی خطر می باشد که برخلاف مواد منفجره در هنگام تخریب تولید هیچگونه صدا، موج انفجار، زمین لرزه، دود و گرد و غبار نمی نماید و با ایجاد ترک سبب خورد شدن و جدا شدن سنگ یا بتن می گردد این ماده نیاز به زاغه مهمات و نظارت خاصی برای نگهداری و مصرف نداشته و به راحتی و بدون نیاز به افزاد با تجربه در هر محلی امکان استفاده بدون خطر آن وجود دارد.

مصارف

ادامه مطلب