بررسی کندگیرکننده مصالح ساختمانی پایه سیمانی

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1397/07/11

 این محصول تاخیر دهنده گیرش های اولیه و نهایی محصولات سیمانی می باشد.

موارد کاربرد

زمانی که حمل طولانی بتن و یا افزایش زمان گیرش مدنظر باشد از قبیل: قالب لغزنده یا بتن ریزی در هوای گرم جهت جلوگیری از گیرش سریع و یا سخت شدن بتن.

MTOP-420 بایستی به طور جداگانه به بتن اضافه گردد و نباید با سایر افزودنی ها مخلوط شود.

بسته بندی

MTOP-420 در گالن های 20 کیلویی، بشکه های 220 کیلوگرمی و یا در تانکرهای بزرگ عرضه می گردد.

سازگاری

MTOP-420 با انواع سیمان ها از جمله سیمان ضد سولفات سازگاری دارد. هرگز MTOP-420 را با سایر افزودنی ها مخلوط نکنید، چنانچه مصرف افزودنی های دیگر مطرح باشد، بایستی به طور جداگانه به بتن اضافه شوند. در صورت وجود هرگونه سوالی با بخش فنی شرکت کلینیک بتن ایران(مهندسین مشاور مهرازان پایدار) تماس حاصل نمایید.

مقدار مصرف

جدول زیر نشان دهنده مقدار مصرف MTOP-420 برحسب لیتر برای 100 کیلوگرم سیمان می باشد.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی
وزن مخصوص gr/cm3 09/1- 08/1
رنگ زرد
حالت فیزیکی مایع
مقدار کلراید کمتر از 1/0 %
PH 9- 8
اختلاط با آب به هر میزان

 

انبارداری

MTOP-420 بایستی در ظروف اصلی نگه داری و در برابر صدمات احتمالی محافظت شود. در این شرایط عمر مفید آن یکسال است.

تاییدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک بتن ایران(مهندسین مشاور مهرازان پایدار) تولید و عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی بین الللی می باشند.

سایر مقالات
روش های کیورینگ بتن برای سازه های مختلف
روش های کیورینگ بتن برای سازه های مختلف
اضافه کردن آب به سیمان پرتلند باعث تشکیل چسبی می‌شود که همراه با واکنشی شیمیایی به نام هیدراسیون سنگدانه‌های را به یکدیگر می‌چسباند. این واکنش در نهایت منجر به تشکیل یک سنگ مصنوعی به نام بتن می‌گردد.
ادامه مطلب
انواع درزها و درزبندهای بتن
انواع درزها و درزبندهای بتن

انواع درزها و درزبندهای بتن

عملكرد پوشش های بتنی تا حد زیادی به عملكرد رضایت بخش درزهای آنها بستگی دارد. طراحی محل درزها كه در واقع همراه با پیش بینی محل ترك خوردگی می باشد، نه تنها یک دانش كاربردی بلكه هنر ظریفی می باشد. دال های بتنی در معرض تغییر مکان های دائمی مختلف، از جمله تغییر مكان‌های ناشی از خشك شدن، انقباض و خزش می باشند. چنانچه در دال‌ها درزها به درستی تعبیه و طراحی نشوند نیروهای کششی ناشی از انقباض بتن باعث ترک خوردگی خواهد شد

ادامه مطلب
عیوب سطحی روسازی بتن
عیوب سطحی روسازی بتن

ترکهای نقشه وار ترکهای ریزی روی سطح روسازی هستند که به فاصله چند سانتی متری از هم قرار دارند و مانند خطوط شکسته روی نقشه و با یچ و خم زیاد دیده می شوند. گسترش این ترکها به شکل کلی چند ضلعی می باشند. این پدیده می تواند در نتیجه عمل آمدن غیر اصولی بتن یا کار بیش از حد روی سطح به هنگام پرداخت آن بوجود آید. اگر ترک خوردگی در وضعیت حادی باشد، ترکها ممکن است شکسته و خرد شده یا سطح پوسته پوسته شود. تعمیرات معمولاً محدود به شرایط خیلی شدید می باشد. در این حالت وصله کاری موضعی و عمقی ممکن است ضروری باشد.  

ادامه مطلب
میکروسیلیس در بتن چه استفاده هایی دارد ؟
میکروسیلیس در بتن چه استفاده هایی دارد ؟
تحقیقات اخیر نشان می دهد که میکروسیلیس تاثیر بسیاری در کنترل انبساط بتن ناشی از ASR دارد و با میزان استفاده 10% یا کمتر استفاده از آن، آسیب های انبساط در منشور سنگدانه های واکنش زا از بین می رود. این اتفاق به آسانی در محلول های قلیایی، که در آنها از ترکیب سیمان با میکروسیلیس استفاده شده است، مشاهده می شود.
ادامه مطلب