بررسی کندگیرکننده مصالح ساختمانی پایه سیمانی

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1397/07/11

 این محصول تاخیر دهنده گیرش های اولیه و نهایی محصولات سیمانی می باشد.

موارد کاربرد

زمانی که حمل طولانی بتن و یا افزایش زمان گیرش مدنظر باشد از قبیل: قالب لغزنده یا بتن ریزی در هوای گرم جهت جلوگیری از گیرش سریع و یا سخت شدن بتن.

MTOP-420 بایستی به طور جداگانه به بتن اضافه گردد و نباید با سایر افزودنی ها مخلوط شود.

بسته بندی

MTOP-420 در گالن های 20 کیلویی، بشکه های 220 کیلوگرمی و یا در تانکرهای بزرگ عرضه می گردد.

سازگاری

MTOP-420 با انواع سیمان ها از جمله سیمان ضد سولفات سازگاری دارد. هرگز MTOP-420 را با سایر افزودنی ها مخلوط نکنید، چنانچه مصرف افزودنی های دیگر مطرح باشد، بایستی به طور جداگانه به بتن اضافه شوند. در صورت وجود هرگونه سوالی با بخش فنی شرکت کلینیک بتن ایران(مهندسین مشاور مهرازان پایدار) تماس حاصل نمایید.

مقدار مصرف

جدول زیر نشان دهنده مقدار مصرف MTOP-420 برحسب لیتر برای 100 کیلوگرم سیمان می باشد.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی
وزن مخصوص gr/cm3 09/1- 08/1
رنگ زرد
حالت فیزیکی مایع
مقدار کلراید کمتر از 1/0 %
PH 9- 8
اختلاط با آب به هر میزان

 

انبارداری

MTOP-420 بایستی در ظروف اصلی نگه داری و در برابر صدمات احتمالی محافظت شود. در این شرایط عمر مفید آن یکسال است.

تاییدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک بتن ایران(مهندسین مشاور مهرازان پایدار) تولید و عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی بین الللی می باشند.

سایر مقالات
اهمیت کاشت میلگرد در بتن
اهمیت کاشت میلگرد در بتن
ضوابط آیین نامه های طراحی سازه های بتنی طی ۱۰۰ سال اخیر، پیوستگی بین بتن و میلگرد را رمز دستیابی به عملکرد صحیح سازه های بتن مسلح دانسته اند. درواقع بتن مسلح یک کامپوزیت بتن و میلگرد است و تنها در صورت وجود پیوستگی لازم بین میلگرد و بتن، عملکرد ترکیبی سازه های بتن مسلح متصور خواهد بود.
ادامه مطلب
استفاده از روان کننده نفتالین چگونه است
استفاده از روان کننده نفتالین چگونه است

افزودنی فوق روان کننده بتن پایایی بتن را به روشهای مختلف افزایش می دهد. فوق روان کننده بتن دارای مزایایی است  که از جمله مزایای فوق روان کننده بتن بر پایه پلی نفتالین نسبت به روان کننده سولفونات می توان به عدم ایجاد حباب زدایی در بتن اشاره کرد .فوق روان کننده بتن بر پایه پلی نفتالین دارای کاربرد در زمینه های متفاوتی است. 
ادامه مطلب
چسب کاشت میلگرد چیست
چسب کاشت میلگرد چیست

یکی از اقتصادی ترین و کابردی ترین راه های افزایش مقاومت بتن استفاده از کاشت میلگرد یا بولت است.گاهی به دلایلی چون اشتباه در اجرای بتن، تغییر در نقشه، اشتباهات محاسباتی،اشتباه در میلگرد گذاری ،افزایش مقاومت برشی، تغییر پارامترهای نقشه ای، ازکاشت میلگرد(آرماتور) در فوندانسیون استفاده می شود.

ادامه مطلب
فاصله نگهدار آرماتور یا اسپیسر پلاستیکی
فاصله نگهدار آرماتور یا اسپیسر پلاستیکی
 ساختمانها در هر کشوری جزو سرمایه های ملی آن کشور به حساب می آیند و ارتقائ کیفیت ساخت ساختمانها (به طور عام هر فضا یا حجمی که برای تسهیل در زندگی مردم ایجاد میگردد) باعث ارتقاء در سطح کیفی زندگی مردم آن کشور می گردد.طول مدت بهره برداری از هر ساختمان با طول عمر و کارایی اجزای سازه ای آن ساختمان رابطه مستقیم دارد و تا زمانیکه اجزائ ساختمان وظیفه خود را به خوبی و به طور مطلوب انجام دهند و پایایی اجزائ آن حفظ  گردد امکان  بهره برداری از ساختمان مهیا می باشد.
ادامه مطلب