پوشش پلیمری (کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان) چیست

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1397/07/15

هر آنچه که باید درباره پوشش های پلیمری بدانید

پوشش های پلیمری _ کلینیک بتن ایران

الف ) مواد پوششی
منظور از مواد پوششی در این استاندارد، ترکیباتی هستند که بدون نیاز به اعمال حرارت سخت می‌شوند. این گروه از مواد به روش های مختلفی از جمله استفاده از قلم مو، غلتک، اسپری، ماله و شانه بر روی سطوح بتونی در یک یا چند لایه اجرا می شوند. آن مواد می توانند بدون حلال و یا با حلال اجرا گردند.
ب ) سیستم پوششی:
یک سیستم پوششی متشکل از یک یا چند پوشش و یا لایه می‌‌باشد. فهرست انواع سیستم‌های پوشش پلیمری در جدول آمده است. جهت رسیدن به مقاومت های شیمیایی، مکانیکی و حرارتی مورد نیاز، می توان ترکیبی از سیستم های اشاره شده در جدول را استفاده نمود.
ج ) مواد نفوذ کننده
مواد آب‌بند کننده اغلب بر پایه رزین اپوکسی با ویسکوزیته پایین می‌باشند. این مواد به راحتی داخل سطوح بتونی نفوذ کرده و یا به عبارت دیگر توسط سطوح بتنی و سیمان به راحتی جذب می‌شوند. از آنها برای ایجاد سطوح کف بتونی سخت در ساختمان های صنعتی، افزایش مقاومت سایشی بتون و نیز ضد گرد و غبار کردن سطوح بتنی استفاده می شود.
د ) پرایمرها
از پرایمرها برای آب بند کردن تخلخل موجود در سطوح بتونی استفاده می شود. پرایمرها پایه اصلی پوشش هایی هستند که بعدا اجرا خواهد شد. پرایمرها از مواد رزینی با ویسکوزیته پایین درست می شوند که اکثرا در داخل آنها از حلال و یا رقیق کننده های واکنش‌گر استفاده شده است. آنها می توانند حسب نیاز بر پایه رزین‌های غیر از رزین هایی که بعدا به عنوان لایه های میانی و نهایی اجرا میشوند، انتخاب گردند. بر حسب نیاز، پرایمرها می توانند در یک یا چند لایه اجرا شوند. توصیه می گردد تا بر روی پرایمری که به تازگی اجرا شده و هنوز سخت نشده است از پاشیدن پودر سیلیس استفاده شود تا باندینگ مکانیکی بین پرایمر بتن و لایه های بعدی ایجاد شود. در صورت استفاده از سیستم ماله کشی آسفالتی نیاز به پرایمر قیری و یا رزینی دارای مقاومت حرارتی بالا توصیه می شود.

ه ) لایه های میانی
از لایه میانی جهت تسطیح سطوح بتونی و نیز پر کردن خلل و فرج موجود در بتون استفاده می شود. در عین حال از لایه های میانی به عنوان لایه ای که از واکنش لایه های بعدی سیستم پوششی با سطح زیر کار جلوگیری می کند نیز استفاده می شود به عنوان مثال در صورتی که لایه های بعدی سیستم پوششی بر پایه رزین های فوران یا فنل فرمالدئید باشند، وجود کاتالیست های اسیدی برای سخت کردن رزین های فوق، باعث خوردگی سطح بتونی زیر کار می شود، به همین منظور اجرای یک لایه واسطه به عنوان لایه میانی ضروری است. لایه های میانی نیز می توانند مانند پرایمرها از رزین های غیر از رزین های مورد استفاده در لایه بعدی، انتخاب گردند.
و ) پوشش های ماله کشی
پوشش های ماله کشی بر حسب نوع رزین مورد استفاده در آنها می توانند در یک یا چند لایه اجرا شوند. این نوع از پوشش ها می توانند به صورت های سخت و شکننده و یا نرم باشند.
ز ) پوشش های خود تراز
این گروه از پوشش ها می توانند در یک یا چند لایه اجرا شوند. پوشش های خود تراز از ریختن مواد بر روی سطوح که خود به خود پخش و تراز می‌شوند، ایجاد می گردد. پوشش های فوق نیز می توانند بر حسب رزین مورد استفاده در آنها به صورت سخت و یا نرم باشند.
ح ) پوشش های مسلح شده با الیاف
پوشش های مسلح شده از یک یا چند لایه الیاف که بوسیله رزین های لیست شده در جدول اشباع می‌گردند، تشکیل شده است. ضخامت هر یک از لایه ها بستگی به نوع مواد تقویت کننده و وزن آنها و ضخامت کل پوشش بستگی به تعداد لایه های تقویت کننده مورد استفاده دارد. توصیه می شود که رزین مورد استفاده برای اشباع تمامی لایه های تقویت کننده یکسان باشد.
ط ) پوشش های نهایی
پوشش های نهایی در یک یا چند لایه از همان پایه رزینی که در لایه مسلح شده استفاده شده است و یا پایه رزینی مقاوم تر، بر روی لایه تقویت شده با الیاف اجرا می شود. در پوشش نهایی اجرا شده بر روی لایه مسلح شده، می توان از الیاف roving یافته نشده نیز استفاده کرد. این الیاف در آخرین لایه پوشش مسلح به وسیله غلتک فشار داده می شود و سپس با رزین پوشش نهایی اشباع می گردد. در صورتی که پوشش های نهایی مستقیماً بر روی پرایمر اجرا شوند وظیفه لایه آب‌بند را نیز به عهده خواهند گرفت.
ی ) لایه های آب بند
شمشه کشی‌های بر پایه آسفالت به وسیله لایه ای آب بند، نفوذ ناپذیر می‌شوند. این لایه ها از ورق‌های قیری که دارای پشتیبان‌های فلزی و یا پلیمری می‌باشند. تشکیل شده است.
ک ) شمشه کشی ها
منظور از لایه شمشه کشی، یک لایه کاملاً فشرده می باشد که بر روی سطوح بتونی به منظور رسیدن به مقاومت‌های بالای شیمیایی و مکانیکی اجرا می شود که به دو دسته رزینی و آسفالتی تقسیم‌بندی می‌شوند. در شمشه کشی های رزینی، از یک عامل پیوند دهنده رزینی به همراه دانه‌بندی‌های مختلف پودر سیلیس استفاده می‌شود.
ل ) پوشش های آب بند
از پوشش های آب بند که همان پوشش های نهای نیز می‌باشند به منظور تامین نیازهایی مانند رنگ، همواری و صاف بودن، آب بندی و رسانایی الکتریکی استفاده می شود. پایه رزینی مورد استفاده در لایه آب ‌بند معمولاً همین رزینی است که در لایه های قبلی نیز از آن استفاده شده است.

پوشش های پلیمری _ کلینیک بتن ایران

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی به عنوان یک کفپوش ایده آل برای کف های بتنی و فلزی در كارگاهها، کارخانه ها، انبارهای صنایع شیمیایی، غذایی، دارویی، الکترون کیی، نساجی، بیمارستان ها، سالن های ورزشی، فرودگاه ها و... است. کف پوش اپوکسی از اختلاط رزین اپوکسی و یک سخت کننده بدست می آید. براساس کاربرد فضایی که کف پوش اپوکسی در آن اجرا می شود، مواد موثر در کیفیت آنها متفاوت است. به عنوان مثال رزینی که در فضاهای بیمارستانی استفاده می شود با رزین کفپوش سطح سالن های ورزشی متفاوت است. کفپوش اپوكسی معمولا در سه مرحله اجرا می شود، زمان مناسب برای اجرای هر لایه حدود 4 تا 5 ساعت است. زمان اجرای آن نسبت به پی .وی. سی های تایلی یا رولی بیشتر است، اما چسبندگی آنها به سطح زیرین شان بیشتر است. پس از نصب کفپوش 24 تا 48 ساعت روی محل حرکت نکنید. 

مزایای کفپوش اپوکسی

این کفپوش، مایع یکپارچه ای از رزین اپوکسی به ضخامت 5/ 0 تا 5 میلی متر در رنگ ها و طرح های مختلف است از خصوصیات این کف پوش می توان به موارد زیر اشاره کرد
مقاومت بالا در برابر حلال ها، اسیدها، بازها و نمکها
عدم جرم پذیری
خاصیت ضد باکتریایی در نوع ویژه اپوكسی
طول عمر بالا
تنوع رنگ و طرح
نظافت راحت
مقاومت مکان کیی و عدم ترک خوردگی
یکپارچگی

کفپوش اپوکسی _ کلینیک بتن ایران

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی

الف) ساب زدن كف و زدودن گردوغبار محیط 
برای ایجاد سطحی تراز، بدون فرورفتگی و برجستگی، قبل از شروع كار باید کاملاً سطح صاف شده و تراز شده و گرد و غبار ناشی از ساب زدن از روی سطح و كل فضا زدوده شود. در صورت نیاز درزها، ترک ها و فرورفتگی های كف باید تعمیر، پر و هم سطح شوند. دمای مناسب برای اجرای کف پوش اپوکسی حدود 25 سانتی گراد است.

ب) اجرای پرایمر

پرایمر ماده ای است با پایه اپوكسی كه برای نفوذ بهتر به سطوح زیر كف سازی صنعتی رقیق می شود. اجرای ملات برای مسطح کردن سطح ساب زدن برای ایجاد سطح کاملاً صاف گرفتن گرد و غبار کف

ج) ریختن مرحلۀ اول کفپوش اپوكسی

در این مرحله یک لایه اپوكسی روی کف ریخته می شود. در محل هایی که درز وجود دارد، امكان ترک خوردگی در آن قسمت ها بیشتر است به همین علت از توری پلیمری در این نواحی استفاده می شود. گاهی برای بالا بردن کیفیت كار، كل كف را با توری پلیمری می پوشانند. پس از نصب توری ها مجدد روی آن مواد اپوكسی ریخته شده و پس از خشک شدن كل سطح را ساب می زنند. ساب در این مرحله بسیار نرم است زیرا ناهمواری ها كم و ناچیز است. پس از اتمام این قسمت گرد و غبار ناشی از ساب زدن باید جمع آوری شود كه به جهت این كار از جارو برقی های صنعتی استفاده می شود.

د) ریختن مرحله دوم کفپوش اپوكسی

روكش نهایی در این مرحله اجرا می شود و دانه های رنگی با توجه به رنگ مورد نظر به مواد اپوكسی افزوده می شود. کفپوش اپوکسی مایع و کف پوش پلی یورتان (برای فضاهای خارجی) پس از خشک شدن بدون درز و نفوذناپذیر بوده و امکان شست و شوی روزمره و مداوم را داشته و در برابر انواع مواد خورنده که در مواد ضدعفونی کننده وجود دارند مقاوم است. در مقابل قارچ و کپک نیز نفوذ ناپذیر بوده اما کفپوش های تایلی یا رولی این خاصیت را ندارند.

یکی از انواع کفپوش های اپوکسی کف پوش گرانیتی اپوکسی است. از این کف پوش برای کف سازی دکوراتیو منازل، مراکز تجاری و خرید، اماکن توریستی، رستوران ها، سینماها و... استفاده می شوند. این کف پوش با طرح های گرانیتی اجرا می شود. اجرای آن همانند روش گفته شده است با این تفاوت که برای ایجاد طرح گرانیتی، رنگدانه ها روی سطح پاشیده می شوند تا شکل نهایی آن شبیه گرانیت باشد کفپوش اپوكسی در برابر اشعه خورشید مقاوم نیست.

کفپوش پلی یورتان

برای فضاهای باز و سالن های ورزشی از کف پوش پلی یورتان كه مقاومت بالاتری داشته و در برابر اشعه خورشید نیز مقاوم  است استفاده می شود خصوصیات فنی کف پوش پلی یورتان عبارت اند از

1.مقاومت بالا در برابر سایش

2.قابلیت اجرا در فضاهای باز و سر پوشیده

3.الاستیسیته و انعطاف پذیری نسبی

4.امروزه استفاده از کف پوش های اپوکسی و پلی یورتان مخصوص پارکینگ ها که قابلیت اجرا بر روی رمپ ها را نیز دارند در حال متداول شدن است.

سایر مقالات
بتن ریزی ، تحکیم ، پرداخت کاری ، و عمل آوری بتن میکروسیلیسی
بتن ریزی ، تحکیم ، پرداخت کاری ، و عمل آوری بتن میکروسیلیسی
بتن ریزی و تحکیم بتن میکروسیلیسی در اصل شبیه بتن بدون میکروسیلیس است. معمولاً پرداخت کاری بتن میکروسیلیسی در عرشه ی پل ها و سایر کف سازی ها بدون دوره انتظار موجود در روش های پرداخت کاری سنتی است. برای محافظت بتن از خشک شدن بلافاصله باید عمل آوری را انجام داد.
ادامه مطلب
برسی عوامل نوسانات ریالی و کیفیتی مواد شیمیایی ساختمان در سال 1392
برسی عوامل نوسانات ریالی و کیفیتی مواد شیمیایی ساختمان در سال 1392
بی شک استفاده از افزودنی های بتن و یا به صورت جامع تر مواد شیمیایی ساختمان انقلابی در عرصه فعالیت عمرانی کشور همزمان با جنبش سازندگی در ایران.ایجاد نمود.پروژه های ملی در زمینه های سد سازی،شهر سازی،کارخانه جات مادر و صنایع بالادستی همه و همه نیازمند پر کاربرد ترین مصالح عمرانی یعنی بتن بودند.ارتقا کیفیت ساخت و اجرای سهل تر نسبت به روشهای سنتی ساخت و ساز ارمغانی بود که استفاده از این متریال های نو ظهور به همراه می آورد. رشد روز افزون پروژه های راه و ساختمان و آشنایی هر چه بیشتر مجریان ،دست اندر کاران، کارشناسان و مجریان فعال با خصوصیات و ویژگی ها و گستره مواد افزودنی بتن بازار بلقوه ای را برای تجار و سرمایه گذاران ایجاد نمود که با تمرکز بر گستره صنعت مواد شیمیایی ساختمان نسبت به عرضه محصول به این بازار تشنه اقدام نمایند.
ادامه مطلب
انتخاب روش و آماده سازی بتن برای ترمیم
انتخاب روش و آماده سازی بتن برای ترمیم
حالا نوبت انتخاب روش و مواد مورد استفاده برای ترمیم است. پس از تکمیل سه مرحله‌ی قبلی، در این مرحله کار سریع‌تر جلو می‌رود. در آن سه مرحله مشخص شد که ترمیم بایستی در مقابل چه شرایطی مقاومت داشته باشد؛ بازه زمانی ترمیم و پایان آن نیز تعیین شد. این اطلاعات، به علاوه‌ی اطلاعات حجم و مساحت بتنی که باید مورد ترمیم قرار بگیرد، کمک می‌کند تا مواد مورد استفاده در ترمیم مشخص شود. 
ادامه مطلب
طریقه اضافه کردن فوق روان کننده ها به بتن
طریقه اضافه کردن فوق روان کننده ها به بتن
اضافه کردن افزودنی فوق روان کننده در محل ساخت بتن : یکی از فواید اضافه کردن افزودنی های فوق روان کننده در محل تولید بتن این است که کنترل روانی بتن معمولاً توسط یک فرد مشخص انجام میشود.  در واحد مرکزی تولید بتن باید دستورالعمل ها و روش های برای اندازه گیری و کنترل نسبت آب به سیمان و اسلامپ بتن پیش از اضافه کردن افزودنی فوق روان کننده وجود داشته باشد.
ادامه مطلب