مقدمات لمینت های اف آر پی (FRP)

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1397/04/31

این مقاله، راهنمایی است جهت مقدمه برای اف آر پی (FRP) به صورت منسوج، شامل منسوجهای فیبر کربن، فیبر آرامید و فیبر شیشه.
این راهنما برای مقاوم سازی ساختمان با FRP باید همراه با نقشه ها و مشخصات فنی پروژه و اطلاعات فنی در خصوص مواد و ایمنی آنها به کار برده شود.

شرایط خاص مقدمه برای اف آر پی (FRP) همیشه باید رعایت شود.
الف – هر گونه تعمیر و آماده سازی سطح باید قبلاً به انجام رسیده و توسط مهندس ناظر مربوطه و مشاور سیستم اف آر پی ( FRP ) تأیید شود.
ب –  عملیات نصب مواد باید توسط پیمانکار مجرب و آموزش دیده و تحت نظارت کامل انجام شود.
پ – عملیات نصب منسوج FRP باید به طور پیوسته انجام شود. این عملیات از اعمال لایه آستر آغاز شده و با اعمال لایه نهایی اپوکسی خاتمه می یابد.

۱- آماده سازی عمومی قبل از شروع عملیات در نقشه های اجرایی و مقدمه برای اف آر پی (FRP)  بایستی به وضوح مشخص باشد.
الف – دمای محیط جهت مقدمه برای اف آر پی (FRP) :
در فصول زمستان و تابستان، روز و شب شرایط نصب روز و شب شرایط نصب FRP باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
از نصب مواد FRP در دمای کمتر از ۵ درجه سانتیگراد، و بیشتر از ۴۵ درجه سانتیگراد مطلقاً خودداری شود.
در فصل زمستان می توان با روشهای تأیید شده، ابتدا دمای سطح را به صورت مصنوعی بالا برد و یا از رزین زودگیر استفاده نمود.
در فصل تابستان باید دمای محیط بستر کار، محل نگهداری رزین و دمای در هنگام مخلوط رزین کاهش داده شود در سایر موارد از رزینهای دیرگیر نیز می توان استفاده نمود.

ب- رطوبت در سطح سازه :
وجود رطوبت باعث اختلال در چسبندگی لایه رزین آستری به سطح سازه می گردد.
در مواقع بارندگی و یا زمانی که رطوبت هوا بالا بوده و امکان نشست ذرات آب بر روی سطح سازه وجود دارد، به هیچ عنوان نباید عملیات نصب FRP را آغاز نمود.

پ – شرایط سطح بتن و لبه های تیز عضو :
ناهمواریهای غیر یکنواخت سطح بتن باید با دستگاه مخصوص سمباده صاف شده و به کمتر از ۳ میلیمتر محدود گردد.
در مواردی که منسوج FRP قرار است که به صورت عمود به دوره لبه های سازه پیچیده شود می بایستی که لبه های سازه زا به شعاع حداقل ۳۰ میلیمتر گرد کرد. گوشه های داخلی عضو می بایستی که با ایجاد یخ زدگی صاف گردد و از حالت تیزی گوشه خارج شوند.
در مواردی که منسوجهای FRP به صورت موازی با گوشه های سازه به سطح پیچیده می شوند، نیاز به عملیات خاصی برای عبور از گوشه ها نمی باشد.

ت – نکات فنی در خصوص کاربرد رزین و لایه آستری جهت اف آرپی
استفاده از مواد رزین همواره می بایستی طبق توصیه های فنی و دستورالعمل های ایمنی داده شده در برگهای اطلاعاتی شرکت تولید کننده همراه این مواد انجام پذیرد.
مطلقاً از رقیق نمودن مواد رزین یا آستری خودداری نمایید.
بعد از مخلوط کردن رزین و ماده سخت کننده ( دو جزء تشکیل دهنده سیستم ماننده چسب دو قلو)
تأکید می شود که مخلوط رزین حاصل می بایستی در فاصله زمانی مجاز مشخص شده ( Batch Life )  استفاده شود.

ج – نکات فنی در خصوص حمل و نگهداری منسوجات FRP  :
منسوجات FRP  منسوج کربن، آرمید و یا شیشه همواره می بایستی که با دقت و مراقبت کامل حمل شوند.
انبار نمودن این مواد باید به صورت رول با شعاع حداقل ۵۰ سانتی متر بوده و یا بعد از بریده شدن به صورت طولی انبار شوند. این مواد همواره می بایستی در شرایط خشک نگهداری شوند.
هنگامی که چند قطعه از منسوجات FRP قرار است که به دنبال هم در جهت طولی به سطح سازه  چسبیده شوند می بایستی که طول همپوشانی حداقل به اندازه ۱۵ سانتی متر در جهت طولی ( جهت فیبرها ) ایجاد نمود. اما نیازی به همپوشانی منسوجات FRP در جهت عرضی نمی باشد.

۲ – آماده سازی سطح برای مقدمه برای اف آر پی (FRP) :
الف – قبل از نصب FRP کلیه سطوح سازه می بایستی تمیز، سالم و خالی از هر گونه رطوبت در سطح و یا یخ زدگی باشند.
هر گونه گرد و خاک، شیره بتن، گریس، روغن قالب، واکسهای به کار رفته برای به عمل آوردن بتن، مواد اشباع کننده سطوح، ذرات خارجی و یا هر گونه موادی که موجب اختلال در چسبندگی مواد FRP به سطح سازه می شوند را می بایستی قبلاً به کمک فرز و یا روشهای مکانیکی مشابه از سطح سازه پاک نمود.
هر آرماتوری که به دلیل از بین رفتن پوشش بتن در معرض دید قرار گرفته است باید تمیز شود و با سایش سطح آن را آماده نمود. این محدوده از بتن را نیز می بایست قبل از نصب مواد FRP تعمیر و بازسازی نمود.

هرگونه بتن آسیب دیده و یا آرماتور زنگ زده موجود در بتن باید که ابتدا مطابق با استاندارد صحیح و دستورالعمل FRP تعمیر و بازسازی گردد.
اکیداً از بر جا گذاشتن آرماتور زنگ زده در بتن  پوشاندن آن با سیستم FRP اجتناب شود.
ب – سطوح ناهموار موجود در سطح سازه باید ابتدا با ملات مخصوص بتونه گیری شده و یا با سمباده فرز هموار گردند.

۳ – مخلوط کردن چسب اپوکسی برای مقدمه برای اف آر پی (FRP) : 
الف – مواد اپوکسی که به همراه سیستم کامپوزیت FRP به کار می روند ممکن است در درجه حرارت محیطی پایین، ویسکوزیته بالایی داشته باشند و یا به صورت مطلوب به عمل نیایند. درجه حرارت نیز نامطلوب است زیرا که سبب کاهش پات لایف ( pot Life ) زمانی است که میتوان پس از اختلاط رزین و ماده سخت کننده ( دو جزء تشکیل دهنده سیستم مانند چسب دو قلو ) آن را کار برد.
دمای محیط در هنگام اختلاط اجزا چسب می بایستی که بین ۱۰ و ۴۰ درجه سانتیگراد باشد.
همچنین باید اقدامات لازم جهت حفاظت مواد از باران، دمای خیلی پایین و یا بالا، خارج از محدوده حرارتی فوق به عمل آورد.

ب -هر یک از اجزا چسب اپوکسی باید ابتدا به صورت جداگانه مطابق با دستورالعمل تولیدکننده سیستم اف آر پی ( FRP ) شود.
به هیچ عنوان نباید که از مواد اپوکسی که تاریخ مصرف آنها گذشته است استفاده نمود.

توصیه های مهم مقدمه برای اف آر پی (FRP) : 
توصیه می شود که در صورت امکان کل حجم ظرف مربوط به اجرا اپوکسی در یک مرحله اجرا شوند. در صورت عدم نیاز به این حجم از رزین و یا پایین بودن سرعت کار، سعی شود که تنها آن مقدار از مواد  که قطعاً در مدت زمان پات لایف استفاده می شود، مخلوط شوند. در این صورت باید سعی نمود که روش مناسبی برای پیمان کردن حجمی و وزنی به کار گرفته شود که تناسب اجزا تشکیل دهنده چسب اپوکسی حفظ گردد.


ترکیب رزین ها و هاردنر معمولاً با توجه به دستورالعمل تولیدکننده مشخص می گردد این نسبت وزنی به میزان ۳ یا ۴ رزین به ۱ هاردنر می باشد.
سرعت مخلوط باید بطور یکنواخت به مدت زمان ۳ الی ۵ دقیقه باشد.
مدت زمان قابل استفاده پس از ترکیب رزین و هاردنر عموماً بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه می باشد در صورت استفاده از لایه­ای متعدد لایه های متوالی باید با یک اختلاف زمانی۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد از یکدیگر چسبانده شود.

جهت هرگونه مشاوره یا سوال و ابهامات فنی می توانید با شماره تماس 02145872 واحد فنی مجموعه بزرگ کلینیک بتن ایران تماس حاصل فرمایید

سایر مقالات
تفاوت بتن صنعتی و بتن سنتی
تفاوت بتن صنعتی و بتن سنتی
صنعت ساخت بتن در ایران حدود 70 سال است که تاکنون تغییر خاصی نکرده است، به گونه ای که وقتی نگاهی به ساختمان ها می اندازیم، فکر می کنیم با سیمان و شن و ماسه مخلوط شده و ساختمانی بتنی ساخته شده است، اما علم ثابت کرده است که اینگونه نمی باشد و فاکتورهای زیادی برای استحکام نیاز است وه از جمله آن ها می توان به مواد افزودنی اشاره کرد که باعث استحکام بیشتر می شود.
ادامه مطلب
انواع ملات های ساختمانی شامل چه مواردی است ؟
انواع ملات های ساختمانی شامل چه مواردی است ؟

ملات های ساختمانی و بتن مهمترین اجزای اصلی به کار رفته در صنعت ساختمان می باشد. در هنگام استفاده از ملات ساختمانی باید به رعایت اصول و نکات ایمنی توجه ویژه ای داشت . ملات های ساختمانی دارای انواع مختلفی است که در این مقاله به بررسی انواع ملات ساختمانی و کاربرد آنها می پردازیم .


ادامه مطلب
تاثیر انواع روان کننده و درصدهای مورد استفاده بر مقاومت فشاری بتن پودری واکنش زا (RPC)
تاثیر انواع روان کننده و درصدهای مورد استفاده بر مقاومت فشاری بتن پودری واکنش زا (RPC)

با گذشت زمان و نیاز بشر به ساخت بتن های با مقاومت بالاتر بر حسب نوع نیاز خود و همچنین بهینه سازی در مصرف مصالح و زمان، مهندسین رو به ساخت بتن های توانمند آوردند. از جمله این نیاز ها، نیاز به مقاومت فشاری و خمشی بالا تر، مقاومت ضربه ای مطلوب و همچنین تخلخل پایین تر و نفوذپذیری کمتر می باشد. از جمله این مصالح، بتن های پودری واکنش زا منصوب به RPC می باشد که در دهه ی 1990 در آزمایشگاهی در فرانسه مطرح گردید.

ادامه مطلب
نانوفناوری در بتن
نانوفناوری در بتن
نانوتکنولوژی به معنـای درك، کنتـرل وبازسـازی سـاختار مـواد در ابعـاد نـانو بـه منظور ایجاد مواد جدید با خصوصیات و کاربردهای کاملاً جدید است. فناوری نانو با توجه به ویژگی های رفتاری بارز در چند دهه اخیر،در صنعت بسیار پر استفاده است. صنعت بتن نیز با توجه به تاثیرات نانو ذرات در دوام و استحکام بتن، از مصرف کننده های این فناوری به شمار می رود.
ادامه مطلب