موارد مصرف پرایمر قیری

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1397/07/14

موارد مصرف پرایمر قیری بر اساس درصد مصرف آن را ذکر کنید .

سرکار خانم مهندس غفاری(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

برای آببندی سرویس های بهداشتی به ازای هرمترمربع1کیلو، برای سطوح سیمانی هریک متر2کیلو برای محیط دفن شونده بحث خوردگی هر1متر3کیلو استفاده میشود .وبر دوپایه آبی ورزینی موجود است

جهت اطلاعات بیشتر مشخصات محصول را مطالعه فرمایید و همچنین برای درک بهتر از محصول به نحوه پاشش در عکس توجه فرمایید

Mtoproof p-92

پوشش امولوسیونی پایه قیری

ASTM-D-2939     مطابق استاندارد

شرح:

Mtoproof p-92 یک پوشش محافظتی پایه ی قیر می باشد که به منظور ایجاد مانعی دائمی در مقابل عبور آب و بخار آب طراحی شده و می تواند برای ایجاد لایه های مانع تبخیر، پوسته های نم گیر، پوشش مخازن و لوله های آب آشامیدنی، حفاظت از سازه های بتنی زیرزمینی، عمل آوری بتن ضمن حفظ آب و نیز محافظت از سطوح فلزی در برابر خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول ، یک امولوسیون بر پایه مواد قیری و حلال های آلی با ترکیبی از مواد زیر می باشد :آلیفاتیک کمپلکس آروماتیک کمپلکس ،ریوکسیلیک ،ارگانومتال کمپلکس حلال آلی بنزنی و آکرلیک ها.

خصوصیات:

-         تک جزیی است و با آب رقیق می گردد.

-         خشک شدن سریع

-         قابل استفاده بر سطوح مرطوب 

-          

-         بعد از مصرف و پس از تبخیر آب، خشک شده و یک لایه قابل انعطاف الاستیک از خود ایجاد می نماید.

-         پس از خشک شدن در برابر رطوبت مقاوم بوده و در آب حل نمی شود.

-         برخورداری از خاصیت حفظ و نگهداری فوق العاده آب به منظور عمل آوری مخلوط بتنی

-         چسبندگی عالی به اکثر سطوح رایج در ساختمان

-         سهولت در اجرا به سبب رقیق شدن با آب، که می توان از جاروب پلاستیکی، برس، ماله و یا اسپری (پیستوله نازل درشت) برای اجرای آن روی سطح کار استفاده نمود.

موارد مصرفی:

عایق جهت عایق کاری دیوارها، سقف ها، زیرزمین ها، تونل ها، سردخانه ها، استخرها، سرویس های بهداشتی، مخازن و خصوصا فونداسیون ها و محافظت در برابر تاثیر کلر 

طریقه مصرف:

سطوح باید تمیز، خشک و عاری از روغن و گریس باشند. کلیه ذرات پراکنده و چسبنده مانند ذرات آهن، براده و پوسته فلزات و نیز لکه های ملات با سیمان باید برطرف شوند. برای زدودن این قبیل مواد باید از برس سیمی یا برس زبر استفاده نموده و در نهایت گرد و غبار حاصله توسط یک برس نرم و یا هوای فشرده تخلیه گردد. برای تمیز کردن روغن و گریس از سطوح کار باید از عامل یا ماده زداینده مخصوص هر گریس یا روغن استفاده شود. برای چسبندگی مناسب و بهینه به فولاد توصیه می شود سطوح فولادی را با معیار SA2 ½ تحت عملیات Grit Blasting(ماسه پاشی درشت دانه) قرار دهید. 

Mtoproof p-92 بر روی سطوح مرطوب، آجر و اندود قابل استفاده است مشروط بر آن که هیچ گونه آب سطحی آزاد یا آب انداختگی روی سطح کار موجود نباشد. در موارد تردید پیشنهاد می شود به طور آزمایش مقدار محدودی Mtoproof p-92  روی سطح مورد نظر اعمال گردد.

میزان مصرف: 

هر 1 کیلوگرم برای 2 الی 6 مترمربع قابل استفاده می باشد. البته این مقدار با توجه به شرایط موجود و نا همواری سطح، میزان مصرف قابل افزایش یا کاهش می باشد.

اجرا:

پیش از استفاده کاملا به هم بزنید.

 پوسته های نم گیر، لایه های عمودی مانع تبخیر حفاظت از مخازن آب و خطوط لوله یک لایه کامل Mtoproof p-92 را روی سطح کار اعمال کرده و صبر کنید تا خشک شود. نسبت پوشش دهی باید حدود 3 متر مربع بر لیتر باشد. لایه دوم را عمود بر لایه اول، روی سطح کار اجرا کنید.

اندود یا پوشش های بتنی:

در مواردی که پوشش رویه سطح کار با اندود بتنی ضروری باشد، باید ماسه تمیز با سایز اسمی 2 میلیمتر روی پوشش خیس دوم پخش شود تا سطحی با قابلیت چسبندگی مکانیکی خوب برای زیر سازی به دست آید. قبل از اجرای اندود باید تمام ماسه های پراکنده از سطح کار زدوده شوند.(در حین اجرای اندود دقت فرمایید که رویه سطح کار آسیب نبیند.)

ماده عمل آورنده:

برای رویه های ضدرطوبت، دو لایه Mtoproof p-92  به کار برید. این کار ضمن انطباق با استاندارد ASTM C309، عمل آوری و کارآیی را بیش از 80 درصد ارتقا می دهد. این محصول بر روی بتن مرطوب نیز قابل استفاده است.

ترمیم ها:

نواحی آسیب دیده Mtoproof p-92 به راحتی با اعمال پوشش مجدد ترمیم شده و رویه ای یک دست حاصل می گردد.

تمیز کاری و نگهداری ابزار:

کلیه ابزار و تجهیزات باید بلافاصله پس از استفاده با حلال ویژه تمیز گردد. اگر دمای سطح زیر کار بین 6 تا 45 درجه سانتیگراد باشد، عملیات اجرایی را می توان آغاز کرد.

انبارداری:

در انبار سرپوشیده در دمای 40-30 در جه سانتیگراد به مدت 12 ماه قابل استفاده می باشد. عدم رعایت شرایط انبارداری مناسب ممکن است باعث آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن گردد. برای کسب اطلاع بیشتر از روش انبارداری مناسب با بخش فنی کلینیک بتن ایران تماس حاصل نمایید.

نکات ایمنی:

Mtoproof p-92 محتوی هیچ ماده خطرناکی نمی باشد. برای آگاهی بیشتر به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

تاییدیه فنی:

تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد.دیگر سوالات متداول
سرکارخانم مهندس مینا حدادی (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

سرکار خانم مهندس احمدی به این سوال پاسخ می دهند.

سرکار خانم مهندس مینا حدادی (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

استفاده از ملات ترمیم کننده بتن (MTOSIVE 1020 ) گزینه مناسبی برای ترمیم این سوراخ ها میباشد...