چه کفپوش هایی برای بیمارستان ها توصیه می شود؟

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1398/03/29

محیط بیمارستان به دلیل تردد زیاد  که تولید سرو صدا میکند و شتاب افراد و پرسنل جهت مداوای بیماران که خطر لیز خوردن را به دنبال دارد و همچنین عبور تجهیزات که نیاز به مقاومت کف دارد و به دلیل اینکه در بیمارستان رعایت بهداشت جز ضروریات است و در روحیه و حال بیماران تنوع رنگ و شادابی محیط نیز کارساز است پس کفپوشی مناسب است که تمامی موارد ذکر شده را دارا باشد. علاوه بر این در قسمت آزمایشگاه و اتاق عمل که تجهیزات حساس الکتریکی وجود دارد و ایجاد جرقه خطر آفرین می باشد کفپوش باید خاصیت عبور الکتریسیه ساکن را ازخود داشته باشد.

  کفپوش اپوکسی (Epoxy flooring) و کفپوش پلی یورتان Polyurethane flooring) ( گزینه‌ی خوبی برای کفپوش بیمارستانی هستند. اولین ویژگی مهم آن‌ها این است که آنتی باکتریال)Anti bacteria( هستند. کفپوش‌های اپوکسی و پلی اورتان، به دلیل موادی که در آن‌ها به کار رفته است، میکروب و آلودگی را جذب نمی‌کنند و در خود نگه نمی دارند. آن‌ها بسیار راحت تمیز می شوند وبه دلیل اینکه درزی ندارند و یکدست هستند طبله نمی کنند وباعث تجمع میکروب نمیشوند. علاوه بر این‌ها، کفپوش اپوکسی از مواد بسیار مقاومی ساخته شده است. در نتیجه در مقابل سایش و خوردگی بسیار مقاومند. خش برنمی‌دارند و به هیچ عنوان ترک نمی‌خورند. و از لیز خوردگی جلوگیری می کنند. این کفپوش ها صدا را درخود جذب میکنند و آلودگی صوتی را کاهش میکنند. از طرفی این کفپوش ها در رنگها و طرح های مختلف قابل اجرا هستند که باعث می شود محیط بیمارستان از کدورت و دلمردگی خارج شود.

برای پوشش اتاق های عمل و ICU و CCU و اتاق های تصویربرداری و آزمایشگاه کفپوش آنتی استاتیکAnti-static flooring) ) سفارش میشود. زیرا در این محیط ها  نیاز به کفپوشی می باشد که علاوه بر محاسن کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان جریان الکتریسیته ساکن را از خود عبور ‌دهد. کفپوش های آنتی استاتیک با داشتن این ویژگی مانع از ایجاد جرقه در هنگام عمل می‌شود، در نتیجه از وقوع هرگونه بحران جلوگیری می‌شود.

دیگر سوالات متداول
سرکارخانم مهندس مینا حدادی (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:
جهت پاسخ به این سوال ابتدا قالب هایی که بیشتر در این زمینه استفاده می شود را توضیحی کوتاه می دهیم 
سرکار خانم مهندس الهام کریم پور(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران)به این سوال پاسخ داده است:
مشکلاتی که برای سازه های بتنی پیش می آید و باعث ترمیم و مقاوم سازی دوباره میشود ...