رفع مشکلات صنایع در تولید مازاد سیمان و شیشه

وب سایت رسمی کلینیک بتن ایران (مهندسین مشاور مهرازان پایدار):

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صنعت سیمان کشور می‌تواند حدود ۲۰ میلیون تن در سال سیمان صادر کند.
انوشیروان محسنی بندپی اظهار کرد: ما در کنار ایجاد ظرفیت اشتغال جدید، حفظ و صیانت از اشتغال موجود را قرار داده‌ایم، همچنین سعی خواهیم کرد ظرفیت اشتغال با نگاهی علمی و تخصصی ایجاد و حفظ شود.
سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با توجه به شرایط سخت امسال باید با تمرکز بر ظرفیت‌های داخلی و شناخت دقیق از مشکلات و چالش‌های بنگاه های تولیدی ضمن رفع موانع کسب و کار با تمام توان به حمایت از تولید داخلی بپردازیم که در این چارچوب می توان به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور امیدوار بود.  

وی در پاسخ به اینکه هدف از بازدید میدانی از کارخانه‌ها و بنگاه‌های تولیدی چیست؟ افزود: عزم ما این است که عوامل تهدید کننده بنگاه‌های تولیدی را کاهش دهیم و به کارگران،  اطمینان  دهیم که مسئولین با تمام توان در خدمت آن‌ها هستند. در این چار چوب با تقسیم بندی صنایع تولیدی تلاش خواهیم کرد بسته‌های حمایتی ویژه را تعریف و اجرا کنیم برای مثال صنعت شیشه و صنعت سیمان از جمله صنایعی هستند که به دلیل تامین مواد اولیه آن‌ها در داخل کشور باید به طور ویژه مورد حمایت باشند.

محسنی بندپی توضیح داد: طی امروز و دیروز از دو کارخانه سیمان و تولید شیشه بازدید کرده‌ایم که ظرفیت ارزشمندی داشته‌اند. ما در هر دوی این صنایع در کشور تولید مازاد داریم. به عنوان مثال در صنعت سیمان در سال، ۸۰ میلیون ظرفیت تولید وجود دارد و ۶۰ میلیون تن آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.  

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: به زودی صنعت سیمان کشور در کشور عراق مجموعه‌ای با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن احداث خواهد کرد که تامین کننده مواد خام این مجموعه نیز کشور ما خواهد بود. به تازگی مجموعه‌ای برای تولید کلینکر در عراق با ظرفیت ۱۰ هزار تن تاسیس کردیم تا مواد خام را از ایران به عراق برده و در آنجا تبدیل به کلینکر کنیم. می‌خواهیم با این راهکار مشکلات صنایع را برطرف کنیم.

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1397/06/11