معاونت فنی کلینیک بتن ایران بتن های الیافی انقلابی در صنعت بتن ایجاد کرد

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1396/10/10
 وحیدرضا مهتدی معاونت فنی کلینیک بتن ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران درباره کاربرد بتن‌های الیافی گفت: وقتی راجع‌به بتن‌های الیافی صحبت می‌کنیم فقط در زمینه صنعت بتن نیست چون الان دایره استفاده از پلیمرها در صنعت ساختمان بسیار گسترده شده است.

 

وی ادامه داد: سابق در این مقاومت‌ها چون کمتر از مقاومت استاندارد بود ما روش‌های تخریبی را پیشنهاد می‌کردیم تا اینکه از قاب‌های بتنی و قالب‌های فولادی برای تقویت سازه استفاده کردیم و بعد از این مراحل بکارگیری الیاف FRT انقلابی در صنعت بتن ایجاد کرد. 

 

معاونت فنی کلینیک بتن ایران افزود:در این روش بدون‌ اینکه ضخامت بتن را به طور موثر افزایش دهیم از هم پاشیدگی بتن را با یک سری الیاف پلیمری بسیار مقاوم کنترل کردیم که بروز این صنعت در سازه‌های بتنی به استحکام و و دوام بتن کمک شایانی کرد. 

 

وی تصریح کرد: الان وقتی از پلیمر استفاده می‌کنیم فقط هدف استفاده از یک محصول جدید نیست بلکه ارتقا موجودیت‌های بتن است که خاصیت‌های مکانیکی را با کمک پلیمرها برطرف کردیم. 

 

وی گفت: همانطور که قابلیت تردی را از بتن گرفتیم  می‌توان به آن انعطاف داد و قطعاتی از بتن ساخت بدون ترک‌خوردگی که همه این‌ها با بروز بتن‌های الیافی امکان‌پذیر است. 

 

وی تصریح کرد: در زمینه بکارگیری بتن‌های الیافی باید دقت داشت که در جای مناسب آن استفاده شود چون گاهی اوقات در برخی مواقع به دلیل شرایط محیطی و جغرافیایی استفاده از روش‌های قدیمی مناسب‌تر است. 

 

وی در پایان درباره آیین نامه بتن‌های جدید گفت: ما در بکارگیری بتنها به روش سنتی سابقه زیادی داریم و حتی ممکن است آیین‌نامه‌های بیار معتبری داشته باشیم که با استانداردهای دنیا برابری کند اما در زمینه بتن‌های جدید افزودنی‌های که باید استفاده کرد مشکلاتی داریم که باید بررسی شود. 

 

وی در این خصوص گفت: یکی از مشکلات این است که فوم بتنهایی که استفاده می‌کنیم نسبت به تحمل مقاومت فشاری به دلیل بی تجربگی و عدم نظارت کافی افت شدیدی داشتیم. ولی چون ورود هر تکنولوژی با مشکلاتی رو به رو می‌شود تا جا بیفتد لازم است تا بکارگیری آنها را هدف‌یابی کنیم تا عواقب مشکلات ناشی از آن را کاهش دهیم.  

 

خلاصه خبر :

مهتدی گفت: در زمینه بکارگیری بتن‌های الیافی باید دقت بسیار داشت چون در برخی مواقع به دلیل شرایط جغرافیایی و محیطی استفاده از روش‌های قدیمی مناسب‌تر است.

شما می توانید متن کامل این خبر را از تارنمای خبری باشگاه خبرنگاران ببینید.