تولید بتن مسلح به الیاف شیشه

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1396/10/10
بتن مسلح به الیاف شیشه در استان اصفهان بومی سازی شد.

مدیرعامل شرکتی ساختمانی در اصفهان که این نوع بتن در آن بومی سازی شده است گفت: پس از 5 ماه کار مداوم و کارشناسی توانستیم این نوع بتن را که بسیار مقاوم است بومی سازی کنیم. آقایی گفت: این نوع بتن بخاطر اینکه درآن بجای آلماتور الیاف شیشه استفاده میشود هم بسیار سبک است وهم شکل پذیری بالایی دارد.

وی گفت :این نوع بتن با خواص فیزیکی، شیمایی ومکانیکی، مقاومت بسیار بالا و ضخامتی کمتر از 2سانتی متر دارد. وی افزود: افزایش مقاومت بتن در برابر پوسیدگی، کاهش ترک های مویی ناشی از پدیده خزش در بتن، افزایش قابلیت ضربه پذیری و افزایش میزان جذب انرژی و شکل پذیری از دیگر مزایای این بتن جدید است.

وی با بیان اینکه تکنولوژی این نوع بتن تا پیش از این دراختیار چندکشور اروپایی بود افزود: پس از تحریم های یک جانبه غرب، واردات این بتن کاربردی قطع شدو بسیاری از طرح های عمرانی نیمه کاره ماند. آقایی گفت: امروز این بتن نه تنها درکشور بومی شده است بلکه صادرات آن به کشور عراق هم آغاز شده و در ماه های آینده این صادرات را به کشور های دیگر منطقه نیز تسری میدهیم.

بتن مسلح به الیاف شیشه ، نوعی بتن است که بجای آلماتور درآن از مصالح سیمان، ماسه ریزدانه، الیاف شیشه و مواد افزودنی استفاده شده که علاوه بر سبکی، استحکام آن 10برابر بتن های معمولی است.