تولید بتن غیراستاندارد در خوزستان

نویسنده : کلینیک بتن ایران
تاریخ ثبت : 1396/10/11
مدیرکل استاندارد خوزستان از محکومیت تولیدکننده بتن آماده غیراستاندارد در این استان خبر داد.

رضا دهدشتی‌زاده اظهار کرد: تولید کالای مرغوب و با کیفیت رمز ماندگاری تولیدکنندگان در بازار است و این اداره کل همکاری لازم با واحد های تولیدی و خدماتی در این خصوص را در اولویت های کاری خود قرار داده و در صورت مشاهده عدم رعایت ضوابط کیفی و استاندارد ها با واحد های متخلف برخورد قانونی را صورت خواهد داد.

وی اضافه کرد: در همین راستا در بازرسی های به عمل آمده توسط کارشناسان این اداره کل، یک واحد تولیدکننده بتن آماده در شهرستان آبادان به دلیل مغایرت با استاندارد های ملی و جعل علامت استاندارد مربوطه توقیف شد.

مدیرکل استاندارد استان خوزستان همچنین عنوان کرد: به دنبال توقیف دستگاه بچینگ تولید بتن آماده کارخانه مزبور، موضوع از سوی دایره حقوقی اداره کل برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد که پس از رسیدگی، متهم به تحمل دو سال حبس تعزیری و پرداخت 50 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی به واحد های تولید کننده آجر، بلوک دیواری سبک، تیرچه و بلوک سقفی، تیرچه با جان باز (تیرچه کرومیدی) و کلیه تولیدکنندگان مصالح ساختمانی هشدار داد با توجه به اجباری بودن استاندارد محصولات ساختمانی برای تشکیل پرونده و دریافت نشان استاندارد اقدامات لازم را انجام دهند.

دهدشتی‌زاده در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک و یا با کیفیت پائین‌تر از حد استاندارد مراتب را با تلفن 1517 سامانه رسیدگی به شکایات مردمی اداره کل استاندارد خوزستان در میان بگذارند.