سوالات متداول

موارد مصرف پرایمر قیری بر اساس درصد مصرف آن را ذکر کنید .

سرکار خانم مهندس غفاری(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

برای آببندی سرویس های بهداشتی به ازای هرمترمربع1کیلو، برای سطوح سیمانی هریک متر2کیلو برای محیط دفن شونده بحث خوردگی هر1متر3کیلو استفاده میشود .وبر دوپایه آبی ورزینی موجود است

جهت اطلاعات بیشتر مشخصات محصول را مطالعه فرمایید و همچنین برای درک بهتر از محصول به نحوه پاشش در عکس توجه فرمایید

Mtoproof p-92

پوشش امولوسیونی پایه قیری

ASTM-D-2939     مطابق استاندارد

شرح:

Mtoproof p-92 یک پوشش محافظتی پایه ی قیر می باشد که به منظور ایجاد مانعی دائمی در مقابل عبور آب و بخار آب طراحی شده و می تواند برای ایجاد لایه های مانع تبخیر، پوسته های نم گیر، پوشش مخازن و لوله های آب آشامیدنی، حفاظت از سازه های بتنی زیرزمینی، عمل آوری بتن ضمن حفظ آب و نیز محافظت از سطوح فلزی در برابر خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. پرایمر قیری، یک امولوسیون بر پایه مواد قیری و حلال های آلی با ترکیبی از مواد زیر می باشد :آلیفاتیک کمپلکس آروماتیک کمپلکس ،ریوکسیلیک ،ارگانومتال کمپلکس حلال آلی بنزنی و آکرلیک ها.

خصوصیات:

-         تک جزیی است و با آب رقیق می گردد.

-         خشک شدن سریع

-         قابل استفاده بر سطوح مرطوب 

-          

-         بعد از مصرف و پس از تبخیر آب، خشک شده و یک لایه قابل انعطاف الاستیک از خود ایجاد می نماید.

-         پس از خشک شدن در برابر رطوبت مقاوم بوده و در آب حل نمی شود.

-         برخورداری از خاصیت حفظ و نگهداری فوق العاده آب به منظور عمل آوری مخلوط بتنی

-         چسبندگی عالی به اکثر سطوح رایج در ساختمان

-         سهولت در اجرا به سبب رقیق شدن با آب، که می توان از جاروب پلاستیکی، برس، ماله و یا اسپری (پیستوله نازل درشت) برای اجرای آن روی سطح کار استفاده نمود.

موارد مصرفی:

عایق جهت عایق کاری دیوارها، سقف ها، زیرزمین ها، تونل ها، سردخانه ها، استخرها، سرویس های بهداشتی، مخازن و خصوصا فونداسیون ها و محافظت در برابر تاثیر کلر 

طریقه مصرف:

سطوح باید تمیز، خشک و عاری از روغن و گریس باشند. کلیه ذرات پراکنده و چسبنده مانند ذرات آهن، براده و پوسته فلزات و نیز لکه های ملات با سیمان باید برطرف شوند. برای زدودن این قبیل مواد باید از برس سیمی یا برس زبر استفاده نموده و در نهایت گرد و غبار حاصله توسط یک برس نرم و یا هوای فشرده تخلیه گردد. برای تمیز کردن روغن و گریس از سطوح کار باید از عامل یا ماده زداینده مخصوص هر گریس یا روغن استفاده شود. برای چسبندگی مناسب و بهینه به فولاد توصیه می شود سطوح فولادی را با معیار SA2 ½ تحت عملیات Grit Blasting(ماسه پاشی درشت دانه) قرار دهید. 

Mtoproof p-92 بر روی سطوح مرطوب، آجر و اندود قابل استفاده است مشروط بر آن که هیچ گونه آب سطحی آزاد یا آب انداختگی روی سطح کار موجود نباشد. در موارد تردید پیشنهاد می شود به طور آزمایش مقدار محدودی Mtoproof p-92  روی سطح مورد نظر اعمال گردد.

میزان مصرف: 

هر 1 کیلوگرم برای 2 الی 6 مترمربع قابل استفاده می باشد. البته این مقدار با توجه به شرایط موجود و نا همواری سطح، میزان مصرف قابل افزایش یا کاهش می باشد.

اجرا:

پیش از استفاده کاملا به هم بزنید.

 پوسته های نم گیر، لایه های عمودی مانع تبخیر حفاظت از مخازن آب و خطوط لوله یک لایه کامل Mtoproof p-92 را روی سطح کار اعمال کرده و صبر کنید تا خشک شود. نسبت پوشش دهی باید حدود 3 متر مربع بر لیتر باشد. لایه دوم را عمود بر لایه اول، روی سطح کار اجرا کنید.

اندود یا پوشش های بتنی:

در مواردی که پوشش رویه سطح کار با اندود بتنی ضروری باشد، باید ماسه تمیز با سایز اسمی 2 میلیمتر روی پوشش خیس دوم پخش شود تا سطحی با قابلیت چسبندگی مکانیکی خوب برای زیر سازی به دست آید. قبل از اجرای اندود باید تمام ماسه های پراکنده از سطح کار زدوده شوند.(در حین اجرای اندود دقت فرمایید که رویه سطح کار آسیب نبیند.)

ماده عمل آورنده:

برای رویه های ضدرطوبت، دو لایه Mtoproof p-92  به کار برید. این کار ضمن انطباق با استاندارد ASTM C309، عمل آوری و کارآیی را بیش از 80 درصد ارتقا می دهد. این محصول بر روی بتن مرطوب نیز قابل استفاده است.

ترمیم ها:

نواحی آسیب دیده Mtoproof p-92 به راحتی با اعمال پوشش مجدد ترمیم شده و رویه ای یک دست حاصل می گردد.

تمیز کاری و نگهداری ابزار:

کلیه ابزار و تجهیزات باید بلافاصله پس از استفاده با حلال ویژه تمیز گردد. اگر دمای سطح زیر کار بین 6 تا 45 درجه سانتیگراد باشد، عملیات اجرایی را می توان آغاز کرد.

انبارداری:

در انبار سرپوشیده در دمای 40-30 در جه سانتیگراد به مدت 12 ماه قابل استفاده می باشد. عدم رعایت شرایط انبارداری مناسب ممکن است باعث آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن گردد. برای کسب اطلاع بیشتر از روش انبارداری مناسب با بخش فنی کلینیک بتن ایران تماس حاصل نمایید.

نکات ایمنی:

Mtoproof p-92 محتوی هیچ ماده خطرناکی نمی باشد. برای آگاهی بیشتر به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

تاییدیه فنی:

تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک بتن ایران عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد.

برای ساخت یک استخر صنعتی چه افزودنی ها و قطعات جانبی بتن را پیشنهاد می دهید ؟

سرکار خانم مهندس الهام کریم پور(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران)به این سوال پاسخ داده است:

استفاده از ژل میکروسیلیس به عنوان آب بند،واتر استاپ،میان بولت،پوشش الاستومری دو جزیی(آب بندی) پیشنهاد می گردد که به تفکیک مشخصات آن را در متن زیر مطالعه فرمایید

واتراستاپ ها

واتر استاپ های تولیدی توسط این شرکت برپایه بهترین نوع مواد پی ونیل کلراید (PVC درجه یک) با ضخامت انعطاف پذیری و الاستیسیته به همراه افزودنی های روان کننده و تثبیت کننده به روش اکستروژن تولید می گردد که در ساخت پروژه های صنایع آب و فاضلاب، سدها، استخرها و کانال ها جهت جلوگیری از خروج آب و نیز نفوذ آب های تحت الارضی و زیرزمینی به داخل سازه به کار می رود.

انتخاب و نوع سایز

این نوار براساس نیاز سازه در دو مورد درزهای انبساطی (EXPANSION) و اجرایی (CONSTRACTION) در تیپ های OM, OF, O, E, U, K, L, EM در سایزهای مختلف تولید می شود.

مصارف

در درزهای سازه های بتنی که در معرض فشارای هیدرواستاتیکی و در تماس مستقیم آب و مایعات قرار دارند به کار می رود مانند استخرهای شنا، منابع آب زمینی، فاضلاب ها، تونل، سد، کانال های آبرسانی و انواع فونداسیون ها.

ژل میکروسیلیس

آببند نمای ساختمان MTOMIX-4500

ژل میکروسیلیس چند منظوره

شرح

MTOMIX-4500 نوعی افزودنی اصلاح شده پیشرفته می باشد که برای ساخت انواع بتن های توانمند، آب بند، نفوذناپذیر پردوام مورد استفاده قرار می گیرد. ژل میکروسیلیس چند منظوره MTOMIX-4500 علاوه بر کاهش نسبت آب به سیمان c/w که موجب افزایش مقاومت در تمام سنین بتن می شود با وجود الیاف پروپلین باعث کاهش ترکهای سطحی و پلاستیک نیز می شود. این محصول در مقایسه با مکمل بتن از لحاظ رعایت اپتیمایز اقتصادی مهندسی متمایز می گردد.

فوق روان کننده و پودر میکروسیلیس این محصول با استانداردهای ASTM C-494 TYPE F و 2930 ایران مطابقت دارد.

مصارف

 • بتن های حجیم
 • بتن های پیش ساخته
 • بتن عرشه پل ها، تونلهای راه و آب
 • بتن های آب بند (کانال های انتقال آب، مخازن، تصفیه خانه)
 • بتن های در معرض سیکلهای ذوب و انجماد
 • بتن های خاص و توانمند (ضد تشعشع، نظامی، پدافندی)

خصوصیات ویژه

 • کاش آب انداختگی و جداشدگی بتن
 • افزایش مقاومتهای فشاری، کششی و خمشی
 • افزایش دوام و پایایی بتن در سیکل های ذوب و انجماد
 • کاهش نفوذپذیری در برابر آب، یون کلر و هجوم سولفات و ...
 • بتن ریزی با ژل میکروسیلیس با رعایت صرفه اقتصادی
 • ساخت بتنی کاملاً خمیری
 • ایجاد سطحی کاملاً اکسپوز و مسطح
 • افزایش روانی بتن بدون نیاز به استفاده جداگانه فوق روان کننده
 • امکان جایگزینی سیمان تیپ 2 با تیپ 5
 • جابه جایی و نگهداری آسان
 • حفظ سلامت و بهداشت کارکنان
مشخصات فیزیکی و شیمیایی
وزن مخصوص gr/cm3 30/1- 35/1
رنگ قهوه ای
حالت فیزیکی ژله ای
مقدار کلراید ندارد
PH 9- 10
نقطه انجماد صفر درجه

میزان مصرف

میزان مصرف MTOMIX-4500 بسته به نوعی مصالح، اسلامپ و مقاومت فشاری مورد نیاز با انجام آزمایشات کارگاهی مشخص خواهد شد ولی بطور معمول میزان بین 5 الی 8 کیلوگرم در هر 100 کیلوگرم از مواد سیمانی بتن می باشد.

نحوه مصرف

بهتر است MTOMIX-4500 را در زمان ساخت بتنو یا بعد از اختلاط بتن مورد استفاده قرار داد. پیشنهاد می شود در مواردی که فاصله زمانی ساخت و بتن ریزی زیاد است در دو مرحله مورد استفاده قرار گیرد (یک قسمت در بچینگ و قسمت بعدی 2 دقیقه قبل از بتن ریزی به تراک میکسر اضافه گردد) پس از اضافه کردن حدود 2 تا 4 دقیقه مخلوط را به هم بزنید، بهتر است قبل از مصرف با شرکت کلینیک بتن ایران(مهندسین مشاور مهرازان پایدار) تماس حاصل فرمایید.

بسته بندی و طریقه نگهداری

در بسته بندی سطل های 25 کیلوگرمی عرضه می گردد. شرایط و مدت نگهداری MTOMIX-4500 دور از سرما، سخبندان، گرما و تابش مستقیم و طولانی نور خورشید در بسته بندی اولیه 12 ماه پس از تاریخ تولید می باشد.

موارد بهداشت و ایمنی

در هنگام استفاده از این ماده سعی می شود از تماس با پوست و چشم جلوگیری شود. جهت پیشگیری بهتر است از دستکش و عینک استفاده شود، در صورت تماس با مقدار فراوانی آب شستشو داده و به پزشک مراجعه شود.

تاییدیه کیفیت

تمامی محصولاتی که توسط شرکت کلینیک بتن ایران(مهندسین مشاور مهرازان پایدار)تولید و عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی و بین المللی
می باشند.

میان بلت آب بند پلاستیکی                                                                                                             

این میان بلت قطعه ای کار آمد و اقتصادی برای آب بند نمودن انواع سازه ها نظیر مخازن استخرها و به طور کلی سازه های آبی که نیاز به آب بندی دارند، می باشد. همچنین به دلیل طراحی خاص آن مانع از خروج شیره بتن می گردد.

مواد آب بند 2 جزئی

کاربردها

MTOTOP 107 در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

آب بندی داخلی و خارجی و رطوبت گیری بتن، اندودکاری سیمانی، آجرکاری و بلوک بندی.

محافظت از ساختمان های بتنی در برابر تاثیرات نمک های یخ زدا و بروز پدیده انجماد

آب بندی مستحکم دیوارهای زیرزمین در ساخت و سازه های جدید با مرمت ساختمان های قدیم

بتونه کاری منافذ و سوراخ ها

آب بندی زیرزمین و سرداب (که در معرض فشار آب قرار ندارند)

درزگیری ظریف ترک های مویی درسازه های بتنی (که جابجا نمی شوند)

تسطیح دوغاب درتعمیر بتن

برتری ژل میکروسیلیس به ترکیب ( پودر میکروسیلیس به علاوه روانکننده و ژل ) در چیست ؟

سرکار خانم مهندس غفاری(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

ترکیب ژل میکروسیلیس سه محصول در یک محصول هست که با مقادیر مشخص مخلوط شده است اما پودر میکروسیلیس و روانکننده اگر در طرح اختلاط درست اجرا نشود مقاومت مورد نیاز را نمیدهد و پودر میکروسیلیس شیره بتن را از بین میبرد در ضمن ژل میکروسیلیس به دلیل داشتن الیاف مقاومت کششی بالاتری میدهد.

استفاده از ژل میکروسیلیس بهترین ترکیب جهت آب بندی مخازن آب و استخر ها و همچنین سازه های آبی به مانند سد است و نکته ای که مهم است استفاده ژل سیلیکافیوم و ژل میکروسیلیس در بتن 30 تا 35 درصد افزایش مقاومت خواهد داشت.

خصوصیات ویژه

 • افزایش دوام و پایایی و کاهش بسیار چشمگیر نفوذپذیری
 • افزایش اسلامپ و کاهش آب مصرفی بدون مصرف فوق روان کننده به صورت جداگانه
 • افزایش مقاومت های فشاری، خمشی و کششی بتن در تمام سنین
 • جلوگیری از نفوذ عوامل مهاجم (یون کلر، سولفات و ...)
 • رفع مشکل حرارتی بتن های حجیم با تعدیل مثبت در حرارت زایی بتن
 • سهولت در استفاده (جابجایی، نگهداری آسان، حفظ سلامت و بهداشت کارکنان)
 • جایگزینی سیمان تیپ 2 با سیمان تیپ 5
 • امکان کاهش ترک های پلاستیک

عیار متوسط سیمان در هر متر مکعب ملات چقدر است؟

سرکار خانم مهندس مینا حدادی (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

متداول ترین عیار استفاده درملات 250 است 

منظور از عیار بتن یا ملات، مقدار سیمان استفاده شده در بتن یا ملات، در واحد حجم می باشد (که واحد حجم بتن در ایران مترمکعب می باشد)

بالفرض یکی بهتون میگه مهندس بتن استفاده شده در فونداسیون بتن ۳۵۰ هستش این بتن ۳۵۰ منظورش همون عیار بتن هستش- یعنی در یک مترمکعب بتن فونداسیون ۳۵۰ کیلوگرم سیمان(۷ پاکت ۵۰ کیلویی) مصرف شده است.

🔶شاید این سوال مطرح بشه وزن یک مترمکعب بتن تقریبا چقدر میشه؟

🔸خوب بصورت قطعی نمیشه گفت مثلا میشه ۲۴۰۰ یا ۲۵۰۰ کیلوگرم بر مکعب بستگی به قطر بزرگترین اندازه شن و استفاده کردن یا نکردن از مواد افزودنی داره.

بالفرض عیار بتن شما ۳۰۰ هستش و از مواد افزودنی استفاده نکردین و اندازه بزرگترین قطرشنی ۵۰ میلی متر باشه در اینصورت با توجه به نمودار، وزن یک مترمکعب بتن شما ۲۴۴۵ کیلوگرم بر مترمکعب هستش یعنی در یک مترمکعب بتن ۲۴۴۵ کیلوگرم مخلوطی از شن ماسه آب و سیمان استفاده شده است.

شاید این سوال مطرح بشه در یک مترمکعب بتن چه مقدار شن ماسه آب و سیمان استفاده شده و یا میخواهیم تخمین بزنیم استفاده میشه؟!

این موضوع بستگی به طرح اختلاط (ممکنه شن ۶۵ درصد و ماسه ۳۵ درصد یا شن ۸۰ درصد ماسه ۲۰ درصد و نسبت های دیگه) و نسبت آب به سیمان و عیار بتن داره بفرض عیار بتن ۳۰۰ و نسبت آب به سیمان ۰٫۵ و حداکثر قطر شنی هم ۵۰ میلی متر باشه در اینصورت با توجه به جدول وزن یک مترمکعب بتن ۲۴۴۵ کیلوگرم بر مترمکعب میشه بنابراین داریم:

چون عیار بتن ۳۰۰=۳۰۰ کیلوگرم سیمان در یک مترمکعب استفاده شده

چون نسبت w/c(اب به سیمان) ۰٫۵ هستش=۱۵۰ کیلوگرم اب در یک مترمکعب استفاده شده

با توجه به موارد بالا ۳۰۰ کیلوگرم سیمان و ۱۵۰ کیلوگرم آب در مجموع ۴۵۰ کیلوگرم که از مجموع وزن یک مترمکعب بتن(۲۴۴۵) کم کنیم میشه: ۴۵۰-۲۴۴۵=۱۹۹۵ کیلوگرم

پس۱۹۹۵ کیلوگرم باقی میمونه که ترکیبی از شن و ماسه هستش حالا بفرض نسبت اختلاط شن ۶۵ به ماسه ۳۵ باشه داریم

چون شن ۶۵ درصد=۱۲۹۷ کیلوگرم

چون ماسه ۳۵ درصد=۶۹۸ کیلوگرم

پس در یک مترمکعب بتن با عیار ۳۰۰ تقریبا سیمان ۳۰۰ آب ۱۵۰ شن ۱۳۰۰ و ماسه ۷۰۰ کیلوگرم مصرف میشود.

اسپیسر چرخی                                                                                                                 

این اسپیسرها مخصوص استفاده در سطوح عمودی می باشند و اصطلاحا به آنها اسپیسر خورشیدی با چرخی نیز گفته می شود. عمده مصرف اسپیسر چرخی ها جهت ایجاد پوشش بتنی در دیوارها، ستون ها و قطعات پیش ساخته مانند لوله های بتنی می باشد. میزان استفاده از اسپیسرهای چرخی در هر متر مربع از دیوار دو طرفه 6 عدد و در هر ستون 3 متری حداقل 16 عدد می باشد.

استفاده از فضاسازی های پلاستیکی در بتن مسلح که یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمان سازی می باشد روز به روز متداول گریده است. ضعف میلگردهای تقویت کننده در مقابل عوامل جوی و در نتیجه خوردگی و زنگ زدگی آنها عامل اصلی تضعیف بتن و بروز مشکلاتی همچون لغزش و خر شدن بتن می باشد. کشور ما به دلیل رطوبت مناطق ساحلی و املاح خورنده در مناطق کویری در این مقوله آسیب پذیر می باشد. با استفاده از فضا سازها، فضایی بین سطح بیرونی بتن و میلگردها ایجاد می شود که دور بودن از عوامل محیطی مانع از خوردگی میلگرد خواهد شد و در نتیجه طول عمر و استحکام سازه های بتنی افزایش می یابد.

اگر مقاطع بتن ریزی نازک و متراکم از آرماتور و یا کوچک باشند در مورد چه سازه هایی صحبت می کنیم ؟ چه روانکننده ای پیشنهاد می کنید ؟ علت انتخابتان چیست ؟

جناب آقای مهندس سیامک صالحی پور (کارشناس فنی کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

در مورد سازه هایی که  عمق قالب بندی بیشتر از طول شیلنگ ویبره است مانند ستون ها و امکان ویبره وجود ندارد. و برای این سازه ها استفاده از روان کننده کربوکسیلات مناسب است و علت آن است که کربوکسیلات مدت زمان حفظ اسلامپ را بالا میبرد و در نتیجه برای مقاطع کوچک که زمان بتن ریزی طولانی میشود مفیدتر است.

مصارف

 • بتن ریزی قالب های لغزان و قالب های تونلی و ...
 • بتن ریزی در مقاطع باریک و پر آرماتور
 • بتن های خود متراکم شونده scc و بتن های خود تراز شونده (SLC).
 • بتن های توانمند (HPC) با حداکثر دوام و پایایی در شرایط حداقل
 • نسبت آب به سیمان w/c
 • بتن ریزی در زیر آب با لوله ترمی
 • صنایع قطعات پیش ساخته
 • بتن های پر مقاومت (HSC)
 • کف های سخت صنعتی
 • بتن های میکروسیلیسی

خصوصیات ویژه

 • افزایش مقاومت فشاری اولیه و نهایی
 • کاهش نفوذ پذیری بتن
 • حفظ قابلیت کارایی بتن بدون نیاز به اضافه نمودن آب
 • افزایش مقاومت خمشی بتن

MTOBUILD D10 با فوق روان کننده های متداول در عمل تفاوت می کند. بدین ترتیب که پایه این محصول پلی کربوکسیلیک اتر بوده دارای زنجیره های جانبی ملکولی نیز می باشد در شروع هیدراسیون همانند فوق روان کننده های متداول به کمک خاصیت افزایش الکتریسیته ساکن ذرات سیمان را به خوبی پخش می کند و در ادامه حضور زنجیره های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می گردند و کماکان آن ها را به صورت مجزا و پخش شده نگه
می دارند. این رفتار پدید آورنده بتنی روان با مقادیر آب بسیار کم می باشد.

این محصول با هیچ ماده دیگری نباید مخلوط شود مگر توسط متخصصین شرکت شیمیایی کلینیک بتن ایران(مهندسین مشاور مهرازان پایدار) تایید شده باشد و برای مخلوط های بتنی حاوی مواد زیر مناسب است :

 • میکروسیلیس
 • خاکستر بادی
 • سیمان های محتوی خاکستر سرباره
 • کوره ها
 • مقاومت بیشتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی
 • بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد

فاصله بین کیسینگ بتنی ( محل سوراخ شدن بتن برای لوله ی عبوری ) و لوله چگونه آببندی می شود ؟

جناب آقای مهندس سیامک صالحی پور (کارشناس فنی کلینیک بتن ایران)
 به این سوال پاسخ داده است:

برای لوله عبوری از بتن ماستیک پلی یورتان مناسب می باشد به علت انعطاف پذیری بالا تا 4 برابر طول خودش و عدم نفوذ پذیری و همچنین چسبندگی خوب به فلز و بتن. جمع شدگی در این ماستیکها کمتر از 5 درصد است.و راه حل اجرا بدینگونه است که ابتدا سطح فلز و لبه داخلی کیسینگ بتنی از غبار , شیرابه بتن و آلودگی پاک میشود. دقت کنید چون از ماستیک پلی یورتان استفاده میکنیم شستشو با آب انجام نمیشود.فیلر گذاری از جهتی که تماس با آب وجود ندارد انجام شده و ضخامت دیوار تا 1.5 برابر عرض فاصله بین لوله و بتن پر میشود. ماستیک کاری به نحوی که روی فلز و جدار داخلی بتن پر شود انجام شده و سطح پرداخت می شود. 

خصوصیات و مزایا :

     -      سریع خشک

-          مقاومت بالا در برابر اشعه UV

-          دوام عالی

-          مقاومت بالا در برابر تنشهای برشی

اعمال پوشش :

اعمال در سطوح داخل ساختمان :

سر کارتریج را در داخل درز قرار دهید . درز را در یک جهت و به صورت پیوسته پر کنید . طوری که میزان 2 میلیمتر از لبه درز به سمت خارج پر شود . خشک شدن سطحی به مدت 30 دقیقه صورت می پذیرد. پس از این مدت زمان مقدار اضافی بوسیله اسکراچر مخصوص بریده و جدا کنید .

 اعمال در سطوح خارجی ساختمان :

سر پمپ کاتریج را در داخل درز قرار دهید . درز را در یک جهت و به صورت پیوسته پر کنید. در اعمال خارجی لبه درز به میزان 2 میلیمتر از لبه درز خالی باشد.

برای سطحی به مساحت 4000 متر شبکه گذاری شده ، چه میزان اسپیسر تخت مورد نیاز است ؟

سرکار خانم مهندس مینا حدادی (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

در هر متر مربع 4 عدد استفاده می شود، برای 4000 متر شبکه 16000 عدد اسپیسر نیاز داریم

 اسپیسرها مخصوص سطوح افقی و جهت استفاده در کارهای سنگین، با قطر میلگرد تا mm32 و بار نقطه ای تا 250 کیلوگرم می باشد. عمده مصرف اسپیسرهای سنگین برای تیرهای با شبکه سنگین، فوندانسیون ها و کف ها می باشد.

میزان استفاده از اسپیسرهای سنگین 4 عدد در متر مربع از سطح و در تیرها 3 عدد در متر طول می باشد.

بتنی با عیار 350 موجود است. برای 700 متر مکعب آن ژل میکروسیلیس 5 درصد خواسته اند ، چند بشکه لازم است ؟ برای 3 درصد چطور؟

سرکار خانم مهندس مینا حدادی (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

با عیار 350 بتن 17/5 کیلو ژل 5% و 10/5 کیلو 3% استفاده میشود ۱۷/۵ & ۷۰۰= ۱۲۲۵۰
۱۲۲۵۰: ۲۵= ۴۹۰
۱۰/۵ & ۷۰۰=۷۳۵۰
۷۳۵۰: ۲۵=۲۹۴

ژل میکروسیلیس استاندارد شامل :پودر میکروسیلیس ،الیافو فوق روان کننده می باشد که در 2 نوع تیپ در کلینیک بتن ایران تولید و عرضه می گردد بسته بندی این محصول 25 کیلویی بوده و با بالاترین کیفیت به دست مشتری و مصرف کننده می رسد این محصول نیز به کشور های عراق ،تاجیکستان و افغانستان و سایر کشور های اطراف نیز توسط این شرکت صادر شده است و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در وب سایت رسمی کلینیک بتن ایران تماس حاصل نموده تا قیمت و مشخصات فنی دقیق این محصول را دریافت فرمایید

تورق بتن باعث شده 30 متر مربع از بتن دیوار مخزن جدا شود ، شبکه آرماتور نمایان است ، کاور 7 سانتیمتر بوده و عمق تخریب 12 سانتیمتر است . راه حل ، روش و مقدار مواد مورد نیاز را به صورت پیشنهاد فنی ارائه دهید.

سرکار خانم مهندس مینا حدادی (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

ابتدا لایه های سست را کاملا برداشته و و قسمت هایی که نیاز به ترمیم دارند را به شکل زاویه دار برش میدهیم و سطح نیازمند ترمیم را از هرگونه گرد و خاک وچربی پاک میکنیم. برای پیوند مواد ترمیمی و بتن قدیم ابتدا از چسب اپوکسی پیوندی استفاده میکنیم و بعد در لایه های 4 تا 5 سانت از ترمیم کننده 1020 MTOSIVE استفاده میکنیم.بعد از اعمال هر لایه حدود 20 دقیقه صبر میکنیم به حالت نیمه خشک درآید و مضرس میکنیم و لایه بعدی اعمال میشود.

موارد استفاده

 • تمامی موار تعمیر سازه ای که قابلیت استفاده پاششی یا ماله کنشی را داشته باشند.
 • تعمیر تمامی اجزای ساختمانی که تحت بازگذاری مکرر می باشند تعمیر تیر و ستون های پیش تنیده یا مسلح شده
 • به منظور محافظت از سازه های بتنی در معرض عوامل مهاجم چون کلراید و سولفات
 • تعمیر سازه ای در مناطق صنعتی بویژه آنهایی که در معرض روغن های معدنی و روغن هیدرولیک می باشند.
 • تعمیرات سازه های دریایی


جنوب کشور ، یک کانال زهکشی بتنی در حال ساخت است ، با توجه به دوری منابع آب چه محصولی ضروری است؟

مهناز غفاری(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

بهترین محصول پیشنهادی کیورینگ بتن با کد MTOCURE D550 است

ویژگی ها

فیلم مانندی که روی سطح خارجی بتن ایجاد می کند مانع تبخیر سریع آب می شود و امکان می دهد تا گیرش بتن سیر طبیعی و مطلوب خود را حفظ کند.
کاربرد کیورینگ بتن برای به عمل آوردن بتن، برتری های فنی و صرفه جویی هایی زیر را تامین می کند :
خطرات ترک خوردگی و پوسته شدن بتن را برطرف می کند.
انقباض ناشی از خشک شدن بتن را به حداقل کاهش می دهد.
استفاده از وسایل پوششی و مراقبت و نگهداری مستمر بتن را غیر ضروری می سازد و از نیروی انسانی صرفه جویی به عمل می آورد.
هیچ گونه اثر سوئی روی سطح یا رنگ بتن برجای نمی گذارد.

حداکثر ساییدن سطوح یا اسکرابینگ بتن ، تا چه میزان است ؟

سرکار خانم مهندس مینا حدادی (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

نصف  اندازه بزرگترین سنگدانه یعنی  نصف 3/4 اینچ که میشود 9 میلیمتر 

باید دقت داشت این عدد طبق آیین نامه اعلام گردیده است

در بیشتر مواقع جهت پوشش های اپوکسی و پلیمیری و پلی یورتان و آنتی استاتیک مورد استفاده قرار می گیرد یا بخواهیم سطحی که روغنی شده است را برچیده کنیم و کفپوشش جدیدی برای آن قست به عنوان صنعتی یا کفپوش های صنعتی در نظر بگیریم 

جهت سوالات بیشتر و مسائل فنی با بخش فنی کلینیک بتن ایران (مهندسین مشاور مهرازان پایدار) تماس حاصل فرمایید.

دیتایل آب بندی درز انبساط در کف و دیواره ی یک مخزن چیست و متریالهای مورد استفاده را نام ببرید

سرکار خانم مهندس الهام کریم پور (کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

ابتدا قبل از بتن ریزی از واتراستاپ کفخواب حفره دار جهت جوینت کردن درزها استفاده کرده و پس از بتن ریزی درز را با استفاده از فوم یا پلاستوفوم کوتاه تر کرده و سپس از ماستیک قیری سرد اجرا یا گرم اجرا و در بهترین حالت از ماستیک پلی یورتان استفاده می کنیم،ماستیک پلی یورتان آب دوست بوده و قابلیت انعطاف زیادی را دارا می باشد 

ماستیک ،فیلر(یونولیت یا پلاستوفوم،واتر استاپ کف خواب حفره دار)

محیط بیمارستان به دلیل تردد زیاد  که تولید سرو صدا میکند و شتاب افراد و پرسنل جهت مداوای بیماران که خطر لیز خوردن را به دنبال دارد و همچنین عبور تجهیزات که نیاز به مقاومت کف دارد و به دلیل اینکه در بیمارستان رعایت بهداشت جز ضروریات است و در روحیه و حال بیماران تنوع رنگ و شادابی محیط نیز کارساز است پس کفپوشی مناسب است که تمامی موارد ذکر شده را دارا باشد. علاوه بر این در قسمت آزمایشگاه و اتاق عمل که تجهیزات حساس الکتریکی وجود دارد و ایجاد جرقه خطر آفرین می باشد کفپوش باید خاصیت عبور الکتریسیه ساکن را ازخود داشته باشد.

  کفپوش اپوکسی (Epoxy flooring) و کفپوش پلی یورتان Polyurethane flooring) ( گزینه‌ی خوبی برای کفپوش بیمارستانی هستند. اولین ویژگی مهم آن‌ها این است که آنتی باکتریال)Anti bacteria( هستند. کفپوش‌های اپوکسی و پلی اورتان، به دلیل موادی که در آن‌ها به کار رفته است، میکروب و آلودگی را جذب نمی‌کنند و در خود نگه نمی دارند. آن‌ها بسیار راحت تمیز می شوند وبه دلیل اینکه درزی ندارند و یکدست هستند طبله نمی کنند وباعث تجمع میکروب نمیشوند. علاوه بر این‌ها، کفپوش اپوکسی از مواد بسیار مقاومی ساخته شده است. در نتیجه در مقابل سایش و خوردگی بسیار مقاومند. خش برنمی‌دارند و به هیچ عنوان ترک نمی‌خورند. و از لیز خوردگی جلوگیری می کنند. این کفپوش ها صدا را درخود جذب میکنند و آلودگی صوتی را کاهش میکنند. از طرفی این کفپوش ها در رنگها و طرح های مختلف قابل اجرا هستند که باعث می شود محیط بیمارستان از کدورت و دلمردگی خارج شود.

برای پوشش اتاق های عمل و ICU و CCU و اتاق های تصویربرداری و آزمایشگاه کفپوش آنتی استاتیکAnti-static flooring) ) سفارش میشود. زیرا در این محیط ها  نیاز به کفپوشی می باشد که علاوه بر محاسن کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان جریان الکتریسیته ساکن را از خود عبور ‌دهد. کفپوش های آنتی استاتیک با داشتن این ویژگی مانع از ایجاد جرقه در هنگام عمل می‌شود، در نتیجه از وقوع هرگونه بحران جلوگیری می‌شود.

سرکار خانم مهندس احمدی به این سوال پاسخ می دهند.

سرکار خانم مهندس احمدی به این سوال پاسخ داده اند.

پوشش آب بند الاستومری در چه سازه هایی کاربرد دارد ؟

این پوشش جهت آب بندی سطوح بتنی به مانند استخر ها ،مخازن آب و کل سازه های آبی که با فشار مثبت در تماس هستند قابل اجرا و قابل استفاده می باشد .

بهترین کوتینگ مورد نظر جهت آب بندی سازه های بتنی که در تماس با آب هستند پیشنهاد می شود از این محصول که با نام تجاری MTOTOP107 معروف و تولید می شود مناسب است .

این محصول یک محصول 2 جزئی بسیار قوی است که 25 کیلو گرم پودر و 8 کیلو مایع دارد در واقع 33 کیلو پک این محصول است .باهم دیگر ترکیب و هر 2کیلو آن 1 میتر مربع را پوشش خواهد داد .

رنگ محصول به مانند بتن بوده و از کشسانی خوبی برخوردار است و بسیار جهت آب بندی سازه های بتنی که در تماس با آب هستند پیشنهاد می شود شایان ذکر است عمر این محصول 15 سال بر روی سازه های بتنی و آجری پلاستر شده تخمین شده است .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد این محصول می توانید با شماره 02145872 تماس حاصل فرمایید .

پیشنهادات جهت ضد اسید کردن مخازن بتنی

پوشش ضد اسید ورق های ترموپلاستیک  در کجا کاربرد دارند؟

 جناب آقای مهندس صالحی پور از واحد فنی کلینیک بتن ایران به این پرسش پاسخ دادند

ورق های ترموپلاستیک  پوشش های مناسبی  جهت محافظت از بتن در برابر خوردگی های شیمیایی و سایش ها و تغییرات حرارتی بتن هستند.

این ورق ها بر اساس کاربرد در کلاسهای مختلف پلی اتیلن(PE) و پلی پروپیلن(PP) و پلی وینیل کلراید(PVC) و پلی وینیلدن فلراید(PVDF) تقسیم بندی میشوند. به عنوان مثال از ورق های پلی پروپیلن (PP) در مکانهای که در معرض اشعه UV قرار دارند استفاده شده و برای کاربردهای با دمای زیر 4 درجه سانتیگراد ورق های PVC مناسب هستند.

  ورق های انکردار PE به عنوان پوشش ضد اسید در صنعت کاربرد دارند و برای مخازنی که سیال اسیدی در آنها جریان دارد مانند سامپ های خنثی سازی گزینه مناسبی می باشند.

به علت داشتن انکر که برای درگیری بیشتر با بتن طراحی شده اند بهتر است پس از آرماتور بندی کف و دیواره با فاصله مجاز بین 7 تا 10 سانتیمتر نسبت به سطح نصب شوند. جوش درز ورق ها به وسیله جوش اکستروژن صورت میگیرد و در حالت لب به لب و یا حالت قایم در کنج ها و اتصال کف و دیواره رعایت نکات جوش اکستروژن لازم است. تست جوش با دستگاه تست جوش اسپارک یا تست جرقه قابل بررسی است. برای انجام این تست قرا دادن مفتول فلزی قبل از عملیات جوشکاری در درز لازم است. زیرا دستگاه تست  بر روی خط جوش حرکت کرده و در صورت ایجاد جرقه ناشی از مفتول قادر به تشخیص نقاط نشتی می باشد. لازم است که بعد از نصب ورق های ترموپلاستیک اقدام به قالب بندی کرد که در زمان بتن ریزی لایه بین ورق و دیواره سنگینی وزن بتن باعث قر شدن و یا شکستگی خط جوش ها نشود.


سرکار خانم مهندس غفاری(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

هدف از استفاده روان کنند ها داخل بتن برای کاستن آب موجود در بتن است.

یعنی به میزان اضافه کردن آب در داخل بتن باید آب مصرفی کاسته شود.
این باعث می شود هم ترک کمتری روی سطح بتن ایجاد شود که به علت تبخیر اب بتن ایجاد میشود وهم بتن صاف واکسپوزی درنهایت به دست می آید.
ویکی از دلایل اصلی استفاده از روان کننده ها که درنوع نفتالینی وکربوکسیلاتی موجود است .بالا بردن مقاومت بتن می باشد یعنی اگر عیار بتن شما 350باشد با استفاده از روان کننده ها به مقاومتی حدود400می رسد.

برای آب بندی استخریا دیوار برشی واتر پروف مایع بهتر است یا ژل میکروسیلیس؟
سرکار خانم مهندس غفاری(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:
برای ترکیب یکنواخت ونتیجه بهتر آب بندی سازه بهتراست از ژل میکروسیس استفاده شود زیرا به علت وجود پودر میکروسلیس وریزدانه بودن این محصول حفرات مویینه بتن پرمی شود والیاف پلی پروپیلن موجود در ژل میکروسیلیس از ترکهای سطحی بتن که به علت تبخیر بتن ایجاد می شود جلوگیری کرده وروان کننده موجود در آن باعث روانی بیشتر بتنمی گردد که بردوپایه نفتالین و کربوکسیلاتی است.ونیازی به استفاده از روان کننده داخل بتن نمی باشددرحالیکه واتر پروف مایع 1درصد روانی بتن می دهد وهم زمان باید روان کننده هم مصرف شود.و میزان مصرف بالاتری نسبت به ژل دارد و از نظر ریالی نیز باید محاسبات جهت به صرفه بودن انجام گیرد.

سرکار خانم مهندس غفاری(کارشناس فنی فروش کلینیک بتن ایران) به این سوال پاسخ داده است:

پودر سخت کننده بتن در چه محیط های بیشتراستفاده میشود؟
روی سطح بتن تازه ریخته شده به صورت خشکه پاشی مصرف می شود وبا ماله پروانه پرداخت صورت می گیرد بنابراین بابتن زیرین ترکیب شده ولایه سخت روی بتن ایجاد می کند.ومیزان مصرف هم 5تا8 کیلو درهرمتر مربع می باشد.ودرپارکینگ های طبقاتی و کف سوله های صنعتی و محوطه کارخانجات که ماشین
سنگین ولیفتراک تردد می کند مناسب می باشد.شایان ذکر است کلینیک بتن ایران می تواند این ماده را در رنگ های متنوع تولید و عرضه نماید.درصورت هرگونه سوال یا ابهام نیز می توانید با واحد فروش شرکت یا در صورت سوال های فنی در مورد این محصول با واحد فنی شرکت کلینیک بتن ایران تماس حاصل فرمایید.

کاربرد کیورینگ بتن یا ماده عمل آورنده بتن چگونه است؟
سرکار خانم مهندس غفاری (کارشناس فروش کلینیک بتن ایران)به این سوال پاسخ داده اند:
مایع بی رنگی است روی سطخ بتن بعد از بتن ریزی پاشیده می شود که مانع از دست رفتن آب بتن وتبخیر سریع ان می شود ودر نتیجه جلوگیری می کند از ترک و پوک شدن بتن این ماده بیشتردر
 مناطق گرمسیرکه تحت تابش نور مستقیم آفتاب  می باشد استفاده میشود .ویا مناطقی با کمبود آب مواجه هستند و امکان آب دهی بتن نیست این ماده با ایجاد فیلم نازکی روی سطح بتن را می پوشاند.

انتخاب محصول برای آب بندی دیوارهای حایل که در معرض تراز آبهای زیر زمینی هستند با چند روش انجام میشود که مهمترین آنها عبارتند از 1- ژل میکروسیلیس 2 –پوشش الاستومری و پرایمر قیری

ژل میکروسیلیس یک محصول کامپوند از ۳ جز میباشد:۱.الیاف پلی پروپیلن که کنترل بین دانه بندی را انجام‌ میدهد و مقاومت کششی بتن را افزایش میدهد در نتیجه از ترک خوردگی بتن جلوگیری میکند ۲.پودر میکروسیلیس که جاذب آب بوده و فیلر مابین سیمان و سنگدانه را پر میکند و از نشت سیال جلوگیری میکند. اما چون کاهنده شدید آب است و شیره بتن را میگیرد .حتما در کنارش باید از فوق روان‌ کننده استفاده شود۳. فوق روان کننده نفتالینی یا کربوکسیلاتی که به بتن روانی مطلوب را میدهد و‌تخلخل در بتن سازه را کاهش میدهد. ژل میکروسیلیس با خواص مواد تشکیل دهنده اش باعث کاهش نفوذ پذیری بتن می شود. 
 پوشش الاستومری, پوششی دو جزیی و پایه سیمانی است که با نفوذ در بتن با آن همگن شده و  یک سطح عایق را به وجود می آورد. این نوع پوشش به نام پوشش آببندی فشار مثبت هم شناخته می شود. علت این نامگذاری به علت تماس مستقیم آن با آب میباشد. بنابراین با این توضیحات محل اجرای آن بر روی دیوار حایل در سمتی است که با خاک و تراز آب در تماس است. منتها خاک به دلیل خاصیت کلرایدی و خورندگی  برای این پوشش مضر است لذا اجرای لایه ای از پرایمر قیری میتواند این مشکل را حل کند.

استفاده از ملات ترمیم کننده بتن (MTOSIVE 1020) گزینه مناسبی برای ترمیم این سوراخ ها میباشد. چون در نهایت بر روی سطح پوشش آب بند الاستومری (MTO TOP107) اجرا میشود استفاده از ترمیم کننده بتن علاوه بر روش آسان اجرا از لحاظ اقتصادی به صرفه تر از دیگر مواد ترمیم کننده مانند ترمیم کننده های اپوکسی میباشد. باید توجه داشت که ترمیم از دو سمت دیوار انجام شود. زیرا بعضا مشاهده شده است که مجریان آب بندی سازه های بتنی مایل به ترمیم سوراخ میان بلت از داخل مخزن هستند زیراکه در معرض مستقیم آب میباشد. منتها ضرورتی نمی بینند که سمت دیگر که در هوای محیط قرار دارد را ترمیم کنند. تجربه نشان داده است که به مرور زمان آبهای فصلی مانند برف و باران و یا هوای مرطوب به داخل بتن نفوذ کرده و باعث زنگ زدن میلگرد و اثرات تخریبی میشود. اجرای کار به این شکل است که قطعه مخروطی شکل دو سر میان بلت که قابل جدا شدن است و در زمان بتن ریزی در بتن مانده است از بتن بیرون کشیده شود و فضای خالی آن ساب زده شود به گونه ای که قسمتهای سست بتن کنده شود. در ادامه با استفاده از دمنده گردگیری شده و با آب شستشو داده میشود و در مرحله آخر ملات ترمیم کننده اعمال میشود. برای اطمینان از اتصال مناسب ملات ترمیم کننده به بتن قدیم می توان از چسب اپوکسی استفاده کرد.

برای مخازنی که با سیال اسیدی در ارتباط هستند اطلاع از عدد PH که شاخص میزان اسیدی بودن می باشد ضروری است. علت آن است که این عدد یا شاخص تاثیر زیادی بر روی قیمت و نوع مواد و اجرا می گذارد. پوشش های ضد اسید مواد مختلف و روش های متفاوتی را از کاشی های ضد اسید, ورق های ترمو پلاستیک , پوشش های پلیمری و غیره را در بر میگیرد. در اینجا پوشش های پلیمری مورد مطالعه قرار میگیرد. چون هم از لحاظ اجرا و هم از لحاظ دوام گزینه مناسبی برای شرکتهای معتبر میباشند. انتخاب نوع پوششهای پلیمری با توجه به میزان رقیق یا غلیظ بودن اسید مشخص می شود. برای حالت رقیق از لاک های پلیمری ( در مخازن بسته از لاک اپوکسی و در مخازن سر باز به علت اشعه UV از لاک پلی یورتان) و در حالت غلیظ از پوشش وینیل استر که پوششی با مقاومت شیمیایی بالاست استفاده میشود. بدیهی است که قبل از اجرای این مواد سطح مخزن باید از نظر ترمیم و پوشش آببند آماده شده باشد. پوشش های پلیمری ضد اسید ترکیباتی دو جزیی هستند شامل رزین و هاردنر که با نسبت مشخصی با توجه با data sheet مخلوط و اجرا میشوند.

استفاده از دیوار آجری که بعضی از سازندگان به دلیل قیمت و اجرای آسان به کار میبرند گزینه مناسبی جهت مخازن یا استخرهای آبگیر که در معرض مستقیم آب هستند نمیباشد. دلیل آن هم وجود بند های آجر چینی است که با وجود اجرای ملات آستر بر روی آن به مرور زمان ترک میخورد و باعث نشتی آب میشود. بدیهی است که ایجاد ترک هر نوع پوشش آب بند را نیز تحت تاثیر خود قرار میدهد. بهترین روش برای جلوگیری از مشکل ذکر شده یکپارچه کردن سطح دیوار آجری می باشد. برای این کار لازم است که بر روی سطح آجری قبل از اجرای ملات آستر, آرماتور یا توری اجرا شود به گونه ای که علاوه بر سطح دیوار تا روی کف بتنی نیز تا یک یا دو متر کشیده شود. پس از اجرای شبکه و وصل آن به سطوح, برای اجرای آستر از ملات بتنی استفاده شود که چسب استحکامی بتن ( MTOBOND 2200 ) به آن اضافه شده است. چون چسب بتن علاوه بر خاصیت آببندی باعث گیرش بهتر ملات به توری و آجر میشود. وجود آرماتور یا توری علاوه بر اینکه باعث یکپارچه شدن سطح میشود مقاومت کششی ملات را بالا میبرد. پس از اجرای مراحل فوق،  پوشش آببند الاستومری ( MTOTOP 107 ) در یک یا دو لایه بر روی سطوح اعمال شود. 

مشکلاتی که برای سازه های بتنی پیش می آید و باعث ترمیم و مقاوم سازی دوباره میشود از دو حالت خارج نیست یا از نظر طراحی هستند و یا از نظر اجرا. سوال فوق شامل حالت اول میشود که طراح در نقشه و انتخاب مواد موارد آببندی را لحاظ نکرده است. استفاده از واتر استاپ در محل قطع بتن میباشد. و چون قطع بتن در محل بین کف و دیواره و یا تجدید قالب بندی اتفاق می افتد استفاده از واتراستاپ pvc و هیدروفیلی در این نقاط موثر است. در صورت به کار نبردن واتراستاپ از دو روش میتوان استفاده کرد روش اول تراش خط قطع بتن و اجرای واتراستاپ هیدرفیلی در آنجاست و روش دوم که کم هزینه میباشد تخریب محل قطع بتن و اجرای ترمیم کننده بر روی سطح تخریب شده است که با چسب اپوکسی پوشش داده شده است.

استفاده از ژل میکروسیلیسMTOMIX 4500 در بتن به خاطر مشخصه بارز آن (کاهش نفوذپذیری آب در بتن ) می باشد. اگر از ژل به عنوان آب بندی استخر جهت عایق آب داخل استخر استفاده شده است به جای آن میتوان از پوشش الاستومری MTO TOP 107 استفاده کرد. و اگر  تراز سطحی آب های زیر زمینی مد نظر است می توان نقاطی را از داخل نشتی دارد تخریب کرد و با استفاده از نفوذگر MTOPAN IC آن نقاط را آب بندی  روی آن را ترمیم کرد و در نهایت کلیه سطوح با پوشش الاستومری آب بندی شود.

در مواقعی که در هنگام بتن ریزی سازه های بتنی که نیاز به آببندی دارند قطع بتن پیش بیاید, در محل قطع بتن امکان نشت آب حتمی است. لذا استفاده از واتر استاپهای هیدروفیلی گزینه مناسبی می باشد. واتراستاپهای هیدروفیلی در مواجه با آب به دلیل خاصیت انبساطی مواد تشکیل دهنده اش افزایش حجم پیدا کرده و به 4 برابر حجم اولیه خود می رسد. این خاصیت امکانی را فراهم می کند که از آن به عنوان آب بندی که نقش واشر را ایفا میکند استفاده شود. اجرای آن قبل از انجام بتن ریزی جدید در محل قطع بتن می باشد.  چسباندن آن بر روی سطح به وسیله ماستیک پلی یورتان گزینه مناسبی می باشد. منتها باید توجه کرد که محل دو سر انتهایی آن به روش فارسی بر کردن انجام شود. یک خاصیت مهم این واتراستاپها واکنش آن در مواقع کم یا زیاد شدن لول آب می باشد. با کاهش آب که واتراستاپ هیدروفیلی تماسی با آب ندارد به حالت اولیه خود بر میگردد و با افزایش آب دوباره حجم پیدا میکند با این شرط  که تغییرات باعث تغییر یا خرابی در آن نمیشود. همچنین آب بندی دور لوله های ورودی به مخزن با این واتراستاپ انجام میشود. همچنین زمانی که بعد از بتن ریزی از واتراستاپ PVC استفاده نشده باشد استفاده از آن به دلیل شرایط ابعادی آن بجایگزین مناسبی می باشد. 

نحوه اتصال واتراستاپ های پی وی سی یا همپوشانی واتراستاپ ها به چه صورتی است؟

جهت پاسخ به این سوال ابتدا قالب هایی که بیشتر در این زمینه استفاده می شود را توضیحی کوتاه می دهیم 

واتراستاپ تخـت داخلی : مناسب برای درزهای اجرایی و قطـع بتـن ریـزی که نیمی از عـرض آن در بتن قدیم و نیمه دیگر باید , در بتن جدید قرار گیرد

واتر استاپ تخت کفی : مناسب برای درز انقطاع بتن ریزی های کف

واتراستاپ حفره دار داخلی : مناسب برای درزهای انبساطی داخلی, حفره واتراستاپ دقیقا باید در درز قرار گیرد تـا در زمـان انبساط و انقباض سـازه , تنش های وارده را بـه خـوبی کنترل نمایـد.

واتراستاپ حفره دار کفی : مناسب برای آب بندی درزهای انبساطی و اجرایی کف سازه

واتراستاپ دمبلی:مناسب برای آب بندی درزهای انبساطی و اجرایی با قدرت استحکام و کشش بالا

جهت ثابت نمودن واتراستاپ در مقاطع از گیره های واتراستاپ استفاده شود و هرگز برای ثابت سازی نوار واتراستاپ آن را سوراخ نکنید، زیرا به جهت تغییر تنش در محل سوراخ و فشار بتن هنگام عملیات بتن ریزی، واتراستاپ دچار پارگی می گردد.بهترین روش جهت اتصال واتراستاپ ها به میلگرد گیره واتراستاپ است که در هر متر طول واتراستاپ به تعداد حداقل 4 عدد و به صورت زیگزاگ به مقاطع بالا و پایین نوار پی وی سی متصل گردد و نهایتا با استفاده از سیم آرماتور بندی، گیره ها را به آرماتورها ببندید. 

جهت اتصال دو سر واتراستاپ به دو صورت می توان عمل کرد.

به کمک دستگاه هویه الکترونیکی واتراستاپ یا همان (اتوی واتراستاپ) دو سر واتراستاپ را گرم کرده تا به حالت مذاب درآید سپس دو سر واتراستاپ را بر روی یکدیگر قرار می دهیم تا اتصال انجام شود البته بیاد داشته باشید حتما شیارهای واتراستاپ ها باید روی واتراستاپ نباشند و که پس از سرد شدن به صورت یکپارچه در می آید

به وسیله چسب های صنعتی که برای اتصال نرم مناسب می باشد اتصال دو سر واتراستاپ صورت می گیرد ، بدین ترتیب که تقریبا 30 سانتیمتر از دو سر واتراستاپ را بصورت اورلب بر روی هم قرار داده و میان آنها را از چسب صنعتی (پی وی سی)آغشته کرده و تحت فشار قرار می دهند تا کاملا یکدیگر را جذب نمایند

خط های تولید واتراستاپ کلینیک بتن ایران با بهره مندی از متد روز دنیا و روش تولید واتراستاپ های سوئیسی و بالاترین کیفیت آماده خدمت رسانی به پروژه های عمرانی در سراسر کشور است که تولید های واتراستاپ این مجموعه،بیش از 20 نوع قالب متفاوت واتراستاپ می تواند تمامی درخواست کارفرمایان،مشاوران،پیمانکاران را نسبت به دیتایل های اجرایی عملیاتی کند.

واتراستاپ های کلینیک بتن ایران در ضخامت های مختلف و بنا به درخواست مشتری قابل تغییر است.انبار کلینیک بتن ایران معمولا از هر عرض واتراستاپی حدود 2000 متر موجودی دارد این به آن معنا است که از زمان سفارش وتا زمان تحویل واتراستاپ های پی وی سی بسیار زمان کمی است.

ابتدا با شماره 02145872 تماس حاصل فرمایید و داخلی فروش را شماره گیری کرده و سپس به کارشناسان فروش مجموعه متصل می شوید بعد از اعلام محصولات درخواستی پیش فاکتور برای شما در سریع ترین زمان ممکن صادر می شود 
و سپس عملیات مالی توسط مشتری انجام و خروج از کارخانه اقدام می گردد.

در مورد بارهایی که مقدارشان کم است بطور مثال 300 تا 500 کیلوگرم شرکت شرایطی را ایجاد نموده تا تمامی بارها در کنار هم قرار بگیرند و به صورت خرده بار در تهران یا به  مقصد باربری با کمترین قیمت محصولات افزودنی بتن به مشتریان ارسال شود.

اما بارهایی که میزان آنها بالاتر از 3 تن باشد مجموعه کلینیک بتن ایران با توجه به قراردادهایی که با پایانه های باربری دارد با کمترین قیمت حمل آن را به تمامی نقاط کشور می تواند ارسال نماید. در صورت هرگونه سوال میتوانید با شماره شرکت و با  داخلی 400 (خانم کریم پور) تماس حاصل فرمایید.

خدمت به شما افتخاریست برای ما.

بله، کلینیک بتن ایران هم اکنون  نیز در شهرستان های کشور نمایندگی های فروش خود را دارد. جهت قرار گرفتن در لیست نمایندگی های فروش استانی و شهرستان های کوچک در زمینه فروش مواد افزودنی بتن شامل دسته بندی:

ترمیم کننده های بتن، گروت های سیمانی و اپوکسی، افزودنی ها و ژل های بتن و مواد مقاوم سازی و روغن های قالب و اسپیسرهای پلاستیکی می توانید از محیط کسب و کار خود عکس تهیه کرده و فرم های مرتبط با نمایندگی را پر کنید و برای واحد بازرگانی ایمیل یا پست پیشتاز فرمایید.

بعد از بررسی مدارک شما اقدامات لازم جهت صدور لوح نمایندگی انجام خواهد شد. اما در جهت انجام نمایندگی در واحد فنی و آزمایشگاهی کلینیک بتن ایران بعد از ارسال مدارک برای شرکت واحد فنی و  آزمایشگاهی آن را بررسی خواهند کرد و در اولین فرصت به صورت تماس تلفنی یا جلسه حضوری جهت ارتباط بیشتر و اطلاع از خدمات صورت خواهد پذیرفت.

در صورت هرگونه سوال و ابهام نیز می توانید با شماره 02145872 تماس حاصل فرمایید.

بله، محصولات کلینیک بتن ایران دارایی کد ملی ایران کد هستند که در دسته های بازرگانی صادراتی ایران نیز ثبت شده اند و به راحتی قابل صادر کردن به کشورهای منطقه هستند محصولاتی نظیر ابرروان کننده های بتن، گروت های سیمانی، گروت های اپوکسی، سخت کننده سطوح بتن، واتراستاپ های پی وی سی در سایزهای و ضخامت های مختلف ،پوشش های اپوکسی و پلی یورتان وسایر محصولات کلینیک بتن ایران در بسته بندی های صادراتی به کشورهای همسایه و منطقه ارسال شده است.

کلینیک بتن ایران با توجه قرار داد های باحمل بین اللملی وهمچنین شرکت های بازرگانی جهت پلمپ کردن بار مورد نظر در محل کارخانه کلینیک بتن ایران می تواند با کمترین قیمت وهزینه های جانبی محصولات شما را به کشور مورد نظر ارسال نمایید. جهت اطلاع ار ارسال محصولات ونحوه سفارش جهت صادرات محصولات می توانید با واحد بازرگانی کلینیک بتن ایران تماس حاصل فرمایید.

25 مگا پاسکال

30 مگاپاسکال

بتنی که مقاومت فشاری آن 20 مگا پاسکال می باشد.

بتن شرایط نرمال می باشد. که مقاومت فشاری آن 25 مگا پاسکال می باشد

جرم حجمی آن 2400 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد و عیار سیمان آن 350 می باشد و مقدار آب آن 35 تا 40 درصد عیار سیمان می باشد

بتن در شرایط نرمال می باشد که مقاومت فشاری آن 25 مگاپاسکال می باشد.

بتن که مقاوت فشاری آن 30 مگاپاسکال است

مقدار نیروی که به بتن بطور عمود بر سطح مقطع بتن در حالت مکعبی به ابعاد 15*15*15 وارد می شود.

مقاومت فشاری بتن مگر یا همان بتن پاکیزه معمولا 200 تا 250 در نظر گرفته میشود

میزان سیمان مصرفی در هر متر مکعب

350 کیلو سیمان در حدود 60کیلوآب نیاز خواهیم داشت.

بتن که مقاوت فشاری آن 25 مگاپاسکال است
6LejitwhAAAAANvn8APaMURvuVWIRBhNqoFP0e9r